به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۰:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب : ۲۵۲۸۸۶

نسل جدید نیوا؛خودروساز روسی

نسل جدید نیوا؛خودروساز روسی
گروه علم و فناوری: لادا، خودروساز روسی قرار است پس از نزدیک پنجاه سال نسل جدیدی از شاسی‌بلند نیوا تولید کند. نیوای جدید در دو مدل و در سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه خواهد شد.
ماشین جدید بخشی از طرح تحول آفتواز (AvtoVAZ) کارخانه روسی است که محصولات لادا را تولید می‌کند. این کارخانه عضوی از گروه خودروسازی رنو و بزرگ‌ترین خودروساز روسیه است.در طرح جدید رنو برای این کارخانه قرار است لادا در مجموعه‌ای مشترک با داچیا،‌ عضو رومانیایی گروه رنو اداره شود و برای تولید محصولاتش از پلتفرم‌های ساخت رنو و نیسان استفاده کند.
نیوا مشهورترین مدل لادا است که از سال ۱۹۷۷ تولید می‌شود. قدیمی بودن این ماشین باعث شده تا خریداران روسی سراغ ماشین‌های جدیدتر نظیر کیا و هیوندای بروند. سال گذشته کمتر از سی هزار دستگاه نیوا در روسیه فروخته شد که در مقایسه با مدل‌های دیگر لادا رقم کوچکی است.مدل جدید بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که رنو و داچیا از آن برای ساخت مدل لوگان و ساندرو استفاده می‌کنند. طرحی که از این ماشین منتشر شده نشان می‌دهد که ظاهر ماشین شبیه به ماشینی است که در دهه هفتاد میلادی ساخته شد.
قرار است مدل جدید نیوا با نام رنو در بازارهای دیگر جهان هم فروخته شود.

 
برچسب ها: خودرو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *