به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب : ۲۵۲۹۵۴

گشایش رسمی سفارت اسرائیل در امارات

گشایش رسمی سفارت اسرائیل در امارات
گروه بین الملل: در پی موافقت مقامات امارات متحده عربی، سفارت اسرائیل در ابو‌ظبی به طور رسمی گشایش یافت.
به زودی دفتر حافظ منافع اسرائیل در مراکش و سفارت این کشور در بحرین نیز گشایش خواهندیافت.در اواخر سال 2020میلادی دو کشور اسرائیل و امارات متحده عربی با میانجیگری دولت آمریکا مناسبات دیپلماتیک برقرار کردند.وزارت خارجه اسرائیل در این رابطه اعلام کرد که سفارت این کشور نخست در یک دفتر موقت مستقر خواهد شد. او گفت محل ثابت سفارت اسرائیل در دست آماده‌سازی است.
ایتان نائح، دیپلمات پرسابقه اسرائیلی مسئولیت دفتر سفارت را برعهده خواهد داشت.
گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل گفت که گشایش سفارت جدید اسرائيل به گسترش روابط هم‌اکنون گرم میان اسرائیل و امارات کمک خواهد رساند.هیئت دولت امارات متحده عربی نیز  گشایش سفارت این کشور در تل‌آویو را به تصویب رساند.از زمان برقراری روابط دیپلماتیک میان اسرائیل و امارات در ماه سپتامبر بدین سو، پروازهای مستقیم میان دو کشور و سفر هیأت‌های تجاری و اقتصادی متقابل صورت گرفته است و هزاران گردشگر اسرائیلی از امارات دیدن کرده‌اند.امارات متحده عربی نخستین کشور از چهار کشور عربی است که با میانجیگری دولت آمریکا با اسرائیل روابط دیپلمات برقرار کردند.
وزیر خارجه اسرائیل افزود: این کشور به زودی یک دفتر حافظ منافع در مراکش و یک کنسولگری در دوبی تأسیس خواهند کرد. طی چند هفته آینده نیز سفارت اسرائیل در بحرین گشایش خواهدیافت.

 
برچسب ها: اسرائیل
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *