به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب : ۲۵۲۹۶۳

دستگیری 5 مرد و 3 زن زورگیر در مشهد

دستگیری 5 مرد و 3 زن زورگیر در مشهد
گروه حوادث: 5 مرد و 3 زن که در باند کیف قاپی و موبایل قاپی فعالیت داشتند در عملیات پلیسی مشهد دستگیر شدند.برایشان فرقی نمی‌کرد که طعمه‌هایشان به چه سختی گوشی تلفن همراه خریده یا پول‌های نقد داخل کیفشان را چگونه به دست آورده‌اند. نقشه طبق آنچه که از قبل طرح‌ریزی شده بود باید انجام شد و فرقی نمی‌کرد شخصی که قرار است طعمه سرقت‌هایشان بشود، پیر باشد یا جوان، زن باشد یا مرد.گزارش‌های کیف‌قاپی و گوشی‌قاپی‌های این دارودسته سارقان خیابانی یکی پس از دیگری به پلیس اعلام می‌شد تا اینکه طبق دستور قضایی و حساسیت ماجرا تیمی از مأموران اداره مبارزه با جرائم خشن پلیس آگاهی مرکز استان خراسان رضوی وارد عمل شدند و بررسی‌های این پرونده را بر عهده گرفتند.تحقیقات اولیه مجریان قانون حاکی از آن بود که همه این سرقت‌ها از سوی یک تیم چند نفره برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود ازهمین ‌روی مأموران با کنار هم قرار دادن سرنخ‌ها رد یکی از متهمان این پرونده را گرفتند و او را تحت نظر قرار دادند.تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس سرانجام نتیجه داد و طولی نکشید که مخفیگاه متهمان نیز شناسایی شد. حالا برگ برنده در اختیار مأموران مشهدی بود و زمینه دستگیری برای این افراد فراهم شده بود.ضابطان قضایی در پلیس آگاهی بی‌درنگ با دستور قضایی وارد عمل شدند و متهمان این پرونده که 5 مرد و 3 زن بودند را قبل از اینکه موفق به فرار شوند، دستگیر کردند.متهمان که خیال تسلیم شدن نداشتند دست به انکار واقعیت زدند و مدعی شدند سرقت‌ها کار آن‌ها نبوده است اما از جایی که چند دوربین مداربسته لحظه کیف‌قاپی و زورگیری آن‌ها را شکار کرده بود، همین سند خیلی زود واقعیت ماجرا را برملا کرد.
متهمان که راهی جز بیان حقیقت پیش پایشان نمانده بود با مقصر دانستن یکدیگر به 21 فقره کیف‌قاپی و زورگیری اعتراف کردند. سارقان به دام افتاده پس از تکمیل تحقیقات اولیه برای سیر مراحل قضایی راهی دادسرا شدند و سپس با قرار متناسب به زندان انتقال یافتند.
مرجع : رکنا
برچسب ها: زورگیری حوادث
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *