به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۸:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۲۵۳۰۳۵

درگیری‌های تازه میان نیروهای چین و هند

درگیری‌های  تازه  میان نیروهای چین و هند
گروه بین الملل:رسانه‌های هند از درگیری میان سربازان این کشور و چین در منطقه مرزی این کشور خبر داده‌اند.
این درگیری سه روز پیش در مرز چین با ایالت سیکیم در شمال شرق هند رخ داده است.گزارش‌ها حاکی است که نیروهای دو طرف در این درگیری زخمی شده‌اند.تنش‌ها بین دو کشور از تابستان سال گذشته آغاز شد زمانی که دستکم ۲۰ سرباز هندی و چینی در لداخ در منطقه مورد مناقشه کشمیر کشته شدند.منطقه لداخ در ایالت جامو و کشمیر قرار دارد و چین و هند بر سر این منطقه در شمالی‌ترین نقطه هند از دهه ۵۰ میلادی اختلاف دارند.هند و چین پر جمعیت‌ترین کشورهای جهان هستند و در عین حال طولانی ترین مرز مورد مناقشه را در جهان دارند.هر دو طرف نیز در خصوص مناطق وسیعی از سرزمین‌های طرف مقابل ادعای مالکیت دارند.
هند چین را به اشغال ۳۸ هزار کیلومتر مربع از خاک خود متهم می‌کند. چندین دور مذاکره در سه دهه گذشته نتوانسته است اختلافات مرزی را برطرف کند.روابط هند و چین از دهه ۱۹۵۰ به دلیل اختلافات مرزی پر تنش بوده است.دو کشور تنها یکبار در سال ۱۹۶۲ با یکدیگر جنگیده‌‌اند. در این جنگ، هند شکست سنگینی را متحمل شد.

 
برچسب ها: چین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *