به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب : ۲۵۳۰۳۸

فرار سفیر موقت کره شمالی از کویت

فرار سفیر موقت کره شمالی از کویت
گروه بین الملل: یکی از اعضای پارلمان کره جنوبی  گفت: سفیر موقت کره شمالی در کویت از کشورش فرار کرده است.
ریو هیون-وو، دیپلمات ارشد کره شمالی از سال ۲۰۱۷ میلادی سفیر موقت کشورش در کویت بود و حالا تائه یونگ-هو، نماینده پارلمان کره جنوبی از فرار ریو هیون-وو به این کشور خبر داده است.
شخص تائه یونگ-هو نیز یک دیپلمات سابق کره شمالی است که اکنون در کره جنوبی به نمایندگی پارلمان رسیده است. او پیش از آنکه در سال ۲۰۱۶ ساکن کره جنوبی شود معاون سفیر کره شمالی در بریتانیا بود.کویت به دلیل حضور تعداد زیادی از کارگران اهل کره شمالی در خاک خود، یکی از منابع تامین ارز برای پیونگ یانگ است. هزاران کارگر اهل کره شمالی در طرح‌های ساخت و ساز در کویت مشغول به کار هستند.ریو هیون-وو چند ماه پس از مفقود شدن جو سونگ-گیل، سفیر موقت کره شمالی در ایتالیا، به کره جنوبی گریخت. جو سونگ-گیل مدتی پس از ناپدید شدن، به همراه همسرش سر از کره جنوبی در آورد. او از دیگر مقامات کره شمالی نیز خواسته بود تا مانند او دیگر به حکومت کیم جونگ-اون، رهبر این کشور وفادار نباشند.تائه یونگ-هو سال گذشته به عنوان نماینده پارلمان کره جنوبی انتخاب شد.
برچسب ها: کره شمالی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *