به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۸:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ ساعت ۱۸:۳۱
کد مطلب : ۲۵۳۲۵۸

سیل ۲۰ هزار آواره سوری را تهدید می‌كند

سیل ۲۰ هزار آواره سوری را تهدید می‌كند
گروه بین الملل:بارش شدید باران و برف، وزش باد شدید و جاری‌شدن سیل در شمال غربی سوریه، بیش از ۲۰ هزار آواره سوری را مجبور به ترک چادرهای خود در اردوگاه‌ها کرده است.
به گفته یك سازمان خیریه امدادرسانی، ۸۷ اردوگاه در شمال ادلب و استان‌ حلب که در کنترل نیروهای مخالف حکومت هستند، تبدیل به "دریاچه" شده‌اند.بعضی‌ها مجبور شده‌اند در ساختمان‌های عمومی پناه بگیرند یا در فضای باز در دمای زیر صفر بسر ببرند.گزارش شده که یک کودک در نتیجه شرایط سخت و سرما جان خود را از دست داده است.
۸۰ درصد ساکنان یک و نیم میلیون نفری این اردوگاه‌ها، کودکان و زنان هستند.سازمان‌های بشردوستانه در تلاش برای رساندن کمک‌های اضطراری به هزاران نفر از ساکنان حلب و ادلب هستند اما سیل و آب‌گرفتگی جاده‌ها، دسترسی به آنها را مشکل کرده است. این وضعیت به شیوع کرونا دامن بزند. از چهارشنبه گذشته تاکنون، مقامات بهداشتی در شمال غربی سوریه ۲۰ هزار مورد ابتلای تایید شده و ۳۷۹ مورد مرگ را ثبت کرده‌اند.پناهگاه‌های نامناسب و افزایش گرسنگی، تحمل و طاقت آوارگان سوری در شمال غرب کشور را طاق کرده است طوری که برای حفظ امنیت خود و عزیزان‌شان کم می‌آورند.
زینب که در اردوگاهی در ادلب زندگی می‌کند  گفت: آب وارد چادر من و نوه‌هایم شد و کف زمین را پوشاند. دیگر نمی‌توانیم در آن زندگی کنیم. ببینید وضع ما چطور شده است. هیچی نداریم، نه پتو، نه غذا، هیچی."آب همه چیز را نابود کرده و دیگر چیزی باقی نمانده است. دوره سختی است."
"ابوعلی" که سال گذشته آواره شد گفت خانواده‌اش بیش از یک هفته است آب آشامیدنی سالم نداشته چون سازمان‌های امدادرسان هیچ راهی برای رساندن آب به اردوگاه نداشته‌اند.


 
برچسب ها: سوریه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *