به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب : ۲۵۳۳۴۰

مسافران تجاری اسپیس ایکس به فضا می روند

مسافران تجاری اسپیس ایکس به فضا می روند
گروه علمی: قرار است ژانویه سال آینده ۳ توریست فضایی همراه یک فضانورد کهنه کار ناسا با کپسول اسپیس ایکس به فضا سفر کنند. نخستین فضانوردان توریستی ایستگاه فضایی بین المللی روز گذشته معرفی شدند. آنها ۳ مرد هستند که هرکدام برای سفر با کپسول اسپیس ایکس ۵۵ میلیون دلار پرداخت می‌کنند.رهبری آنها بر عهده یکی از فضانوردان ناسا است که برای شرکت «آکسیوم اسپیس»(Axiom Space) کار می‌کند. این شرکت برنامه سفر تجاری مذکور را برای ژانویه سال آینده میلادی تنظیم کرده است.مایک سافردینی مدیر ارشد اجرایی آکسیوم در این باره می‌گوید: این نخستین پرواز تجاری به ایستگاه فضایی بین المللی به شمار می‌رود که تاکنون انجام نشده است.
رهبری این مأموریت برعهده مایکل لوپز آلگریا است که در صنعت فضانوردی نامی شناخته شده است. اما سه توریست فضایی همراه او فقط می‌خواهند به فضا سفر کنند.این توریست‌های فضانورد ۸ روز در ایستگاه فضایی بین المللی می‌مانند و احتمالاً یک یا دو روز طول می‌کشد تا همراه کپسول دراگون به مقصد خود برسند. هریک از این سه مسافر تصمیم دارند یک تحقیق علمی در مدار زمین انجام دهند.
برچسب ها: اسپیس ایکس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *