به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۹:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب : ۲۵۴۷۱۳

خانم‌ها رانندگانی محتاط‌تر هستند

خانم‌ها رانندگانی محتاط‌تر هستند
گروه جامعه: سرهنگ رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگی یک فرآیند و فن اکتسابی است که همه افراد جدا از جنسیت می‌توانند به این مهارت دست یابند. تفاوت‌ رانندگی خانم‌ها و آقایان تنها به دلیل تفاوت‌های خاص فیزیولوژیکی است. یکی از این تفاوت‌ها رانندگی پر سرعت و پر پیچ و خم آقایان هست. در نتیجه تغییر مسیر ناگهانی آقایان بیشتر است.جوانبخت اظهار داشت: خانم‌ها رانندگی آهسته‌تر و آرام تری دارند. به این واسطه در زمان رانندگی آن‌ها، کمتر شاهد تغییر مسیر ناگهانی هستیم. آقایان خطرپذیری و ریسک‌پذیری بیشتری دارند و بیشتر به سمت تخلفات حادثه‌آفرین می‌روند. در حالی که خانم‌ها کمتر از آقایان دچار این تخلفات می‌شوند.

وی افزود: خانم‌ها رانندگانی محتاط‌تر هستند. در هنگام رانندگی پایبندتر به قواعد و اصول رانندگی هستند. آقایان در ابتدای اخذ گواهی‌نامه قواعد را رعایت می‌کنند، اما رفته‌رفته کمتر اصول رانندگی را رعایت می‌کنند.
کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در پایان گفت: بیشتر تخلفات خانم‌ها پیرامون عدم مهارت است. خانم‌ها در جانمایی و تشخیص فاصله بین خودرو‌ها مشکل دارند و فاصله‌ها را کوتاه‌تر می‌بینند. فاصله خود را با خودروی جلویی بیشتر ارزیابی می‌کنند. خانم‌ها کمتر به سمت تخلفات پرحاشیه می‌روند. از مادران سرزمینم می‌خواهم که الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند و در زمان رانندگی همراه با فرزندان خود قواعد را به درستی رعایت کنند.