به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب : ۲۵۴۷۴۴

حمله جنگنده‌های اسرائیل به جنوب سوریه

حمله جنگنده‌های اسرائیل به جنوب سوریه
گروه بین الملل: ساعاتی پس از آنکه شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان به سوی یک پهپاد تجسسی نظامی اسرائیل راکت ضد هوایی شلیک کرده و آن را ظاهرا ساقط کردند، جنگنده‌های اسرائیلی در آخرین ساعات چهارشنبه شب،به اهدافی در جنوب سوریه حمله کردند.
اسرائیل مراکز سلاح و مقر تجسس اطلاعاتی حزب‌الله را در بخش جولان سوریه، در فاصله چند ده کیلومتری از مرز شمالی اسرائیل، هدف قرار داد.
برخی منابع سوری نیز گزارش دادند که غیر از بخش سوری ارتفاعات جولان، حومه فرودگاه بین‌المللی دمشق نیز در میان اهداف اصلی اسرائیل از این حمله بوده است.
سایت خبری اسرائیلی وای.نت نوشته است که حملات اسرائیلی پس از آن بوده که دو فروند هواپیمای باربری ایرانی  محموله‌هایی را در دمشق فرود آورد و سپس به سوی تهران بازگشتند.
وای.نت همچنین مدعی شد که هم‌زمان با این دو هواپیمای ایرانی، یک فروند هواپیمای ترابری سوریه  از تهران به بندر لاذقیه در سوریه بازگشته بود.
بر اساس این گزارش، هواپیماهای باربری ایرانی ماموریت انتقال محموله‌های نظامی را به سوریه برعهده دارند.
وای.نت بر اساس رصد سایت‌های رهگیری تردد هوایی نوشته است که یک بوئینگ شرکت ایرانی مسافربری «فارس قشم ایر» و یک هواپیمای شرکت ایرانی «ساها» در این روز در مسیر تهران- دمشق- تهران در پرواز بوده‌اند.ایران و سوریه دارای پروازهای عادی مسافربری و ترابری هستند که از جمله با هواپیماهای شرکت‌های ایرانی «فارس قشم ایر» و «ساها» انجام می‌شود.آمریکا و اسرائیل در طول سال‌ها گفته‌اند که ایران در زیر پوشش پروازهای مسافربری عادی، از جمله از سوی شرکت «ماهان ایر» ماموریت‌های ترابری بار نظامی غیرقانونی و حمل و نقل نیروی نظامی به جبهه‌های جنگ سوریه را انجام می‌دهد.
از سوی دیگر، گزارشگران رسانه‌های اسرائیل بمباران اهداف حزب‌الله را تلافی‌جویی کشورشان به اقدام حزب‌الله ، مبنی بر شلیک راکت ضد هوایی به سوی پهپاد نظامی اسرائیلی دانسته‌اند.


 
برچسب ها: اسرائیل