به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۳:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۲۵۴۹۰۶

باران و تندباد در راه تهران

باران و تندباد در راه تهران
گروه جامعه: یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز صبح با ورود سامانه بارشی به کشورمان بارش‌ها آغاز شده است. در استان‌های کرمانشاه، ایلام، زنجان، آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، البرز و همدان گزارش بارش باران را داریم.وی ادامه داد: این سامانه بارشی امروز علاوه بر غرب و شمال غرب کشورمان برای مناطقی از جنوب غرب دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز و به تدریج سواحل جنوبی دریای خزر بارندگی را ایجاد خواهد کرد. این بارش‌ها در مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف خواهد بود.نقسینه افزود: شدت بارش‌ها در جنوب آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام، کردستان، شمال لرستان و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی شده است. فردا از شدت بارش‌ها در شمال غرب کشور کاسته خواهد شد. اما در نیمه غربی کشور و سواحل دریای خزر بارش‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: انتظار داریم روز یکشنبه بارش‌ها از سمت غرب و شمال غرب و نیز دامنه‌های جنوبی البرز کاسته شود و در نواحی جنوب غرب، جنوب و سواحل شرقی دریای خزر و شرق و شمال شرق کشور تداوم پیدا کند و شدت بارش‌ها در استان‌های کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس و اصفهان خواهد بود. از بعدازظهر شنبه تا یکشنبه در نیمه شرقی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز شاهد وزش باد خواهیم بود که این وزش‌ها خیزش گرد و خاک را به همراه خواهد داشت. خلیج فارس هم از بعدازظهر امروز تا یکشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.وی در خصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: تهران امروز بعدازظهر بارانی خواهد بود که امشب بارش باران و گاهی تندباد برای این شهر پیش بینی می‌شود. روی ارتفاعات تهران مانند دماوند و فیروزکوه بارش‌ها به شکل برف خواهد بود. بیشینه دمای تهران امروز شانزده درجه و کمینه دما چهاردرجه سانتیگراد پیش بینی شده است.
برچسب ها: بارندگی تهران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *