به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب : ۲۵۵۵۴۵

حضورنتانیاهو در دادگاه برای رسیدگی به اتهاماتش

حضورنتانیاهو در دادگاه برای رسیدگی به اتهاماتش
گروه بین الملل:بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، برای بار دوم در جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش شرکت کرد.
این دادگاه به پرونده فساد مالی او رسیدگی می‌کند. این اولین بار در تاریخ اسرائیل است که رهبر یک دولت در حال حکومت محاکمه می‌شود. نتانیاهو با اتهام گرفتن رشوه، کلاه‌برداری و نقض اعتماد عمومی روبروست. او در جلسه امروز دادگاه رسما تمام این اتهامات را رد کرد و خود را بی‌گناه دانست. نتانیاهو زد و بند با رسانه‌ها در ازای پوشش مثبت را رد کرده است.بنیامین نتانیاهو اکنون در یک پیام ویدیویی از طرفداران خود خواسته است به دلیل نگرانی های ناشی‌ از کرونا، تجمعی برگزار نکنند. جلسه دادگاه  نتانیاهو در زمانی حساس برگزار می‌شود که این کشور قرار است ماه آینده انتخابات عمومی برگزار کند. این چهارمین انتخاباتی است که طی دو سال در اسرائیل برگزار می‌شود. نتانیاهو به عنوان رهبر حزب دست راستی لیکود، تاکنون طولانی‌ترین دوران نخست وزیری اسرائیل را برعهده داشته است. او از سال ۲۰۰۹ تا کنون نخست وزیر بوده است.
 نتانیاهو بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ هم نخست وزیر اسرائیل بود.بنیامین نتانیاهو حتی اگر محکوم شود، ملزم به استعفا نخواهد شد و تا زمان خاتمه هر گونه تجدید نظر می‌تواند در قدرت بماند که چنین روندی ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشد. هرچند ناظران می‌گویند در آن صورت، توانایی نخست‌وزیر برای اداره کشور زیر سوال می‌رود.
 نتانیاهو سه پرونده قضایی دارد که به پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۴۰۰۰ معروف هستند.او در این سه پرونده با اتهامات رشوه، کلاه‌برداری و نقض اعتماد عمومی روبرو است. به عنوان مثال او متهم شده که در مقابل دریافت هدایایی از تجار بانفوذ به نفع آنها اقداماتی انجام داده یا در ازای پوشش خبری مثبت، به توسعه انتشار روزنامه اسرائیلی یدیوت آرونوت کمک کرده است.بنیامین نتانیاهو تمام این اتهامات را رد کرده است.
برچسب ها: اسرائیل