> بهار نیوز - اعلام موضع دولت بایدن در قبال اسرائیل - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اعلام موضع دولت بایدن در قبال اسرائیل

21 بهمن 1399 ساعت 16:29


گروه بین الملل:  وزیر خارجهٔ آمریکا تصمیم دولت پیشین این کشور را مبنی بر به‌رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به‌منزلهٔ بخشی از خاک اسرائيل را تأیید نکرد.
آنتونی بلینکن بااین‌حال تأکید کرد که با توجه به وضعیت حکومت فعلی سوریه، و نیز حضور شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در این کشور، در اختیار داشتن بلندی‌های جولان همچنان برای تأمین امنیّت اسرائيل مهم است، زیرا عوامل فوق «تهدیدی جدی» برای اسرائیل به‌شمار می‌روند.
وی در ادامه افزود که «چنانچه اوضاع سوریه در آینده تغییر کند، که ما چشم به‌راه این امر هستیم اما فعلا بعید است، مسائل قانونی (دربارهٔ جولان) چیز دیگری است.» وی همچنین تصریح کرد که دولت کنونی ایالات متحده سفارتخانهٔ این کشور را در بیت‌المقدس نگاه خواهد داشت.دولت ترامپ ضمن به‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائيل سفارت آمریکا را به این شهر انتقال داد، کاری‌ که موجی از اعتراض‌های جهانی را در پی داشت.
مشاوران رئیس جمهوری ایالات متحده گفته‌اند که کابینهٔ فعلی مایل نیست تصمیم دولت پیشین را در به‌رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به‌منزلهٔ بخشی از خاک اسرائيل تغییر دهد، اما روابط خود را با فلسطینی‌ها تقویت خواهد کرد و کمک مالی را به آنها از سر خواهد گرفت و با شهرک‌سازی اسرائيل در سرزمین‌های اشغالی مقابله خواهد کرد.
جو بایدن از زمان حضور در کاخ سفید تا کنون با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفتگوی تلفنی نداشته است،‌ گرچه هم باراک اوباما و هم دونالد ترامپ تنها چند روز پس از قرار گرفتن در مصدر کار با نخست‌وزیر اسرائیل گفتگو کردند.


کد مطلب: 255766

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/255766/اعلام-موضع-دولت-بایدن-قبال-اسرائیل

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir