به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ ساعت ۱۷:۵۱
کد مطلب : ۲۵۶۳۴۴

قیمت دلار به ۳۰ هزار تومان می‌رسد؟

قیمت دلار به ۳۰ هزار تومان می‌رسد؟
گروه اقتصادی: بازارهای ایران در سال ۱۴۰۰ به وضعیت قوی سیاه دچار شده و ممکن است شاهد اتفاقات غیرمنتظره باشید. این نکته را علی عصاری، کارشناس بازارهای مالی می‌گوید و تاکید می‌کند که تحلیل بازارهای ایران در سال آینده دشوار و ممکن است بدبینانه‌ترین یا خوشبینانه‌ترین سناریوها اتفاق بیفتد.علی عصاری، کارشناس بازارهای مالی به پیچیده شده وضعیت بازارهای ایران در آینده اشاره کرد و گفت آینده سیاسی ایران مبهم است و همین مساله اقتصاد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.او توضیح داد: یکی از سناریوهای خوشبینانه برای سال آینده مثبت شدن رشد اقصادی و به کنترل درآمدن کرونا و همچنین رفع پاره‌ای از تحریم‌هاست. مجموع این اتفاقات می‌تواند انتظارات تورمی را کاهش دهد که البته من معتقدم سناریوی خوشبینانه رخ دهد.عصاری با اشاره به رشد قیمت دلار در روزهای اخیر گفت: من تصور نمی‌کنم که دلار در سال ۱۴۰۰ بار دیگر کانال قیمت ۳۰ هزار تومان را لمس کند. به این دلیل که به نظر می‌رسد با تغییر شرایط سیاسی امریکا سایه تهدید از سر ایران تا حدی برداشته شده است. ضمن اینکه قیمت دلار سیاسی است و دولت برای پایین آوردن نرخ آن تلاش می‌کند.
 
دلار به ۳۰ هزار تومان می‌رسد؟
این کارشناس با اشاره به اینکه آینده طلا تابعی از آینده قیمت دلار است، عنوان کرد که با وجود این، به نظر می‌‌رسد که طلا در بلندمدت سرمایه‌گذاری امن‌تری نسبت به دلار است.عصاری درباره بازار خودرو هم توضیح داد که با توجه به وعده وزارت صنعت برای افزایش تولید خودرو در سال ۱۴۰۰ و همچنین عبور این بازار از اوج خرید و فروش در شب عید، به نظر می‌رسد که قیمت خودرو سال آینده تا حدی کاهشی باشد.او همچنین بازار مسکن را امن‌ترین بازار دانست و معتقد است که روند قیمت مسکن در سال‌های گذشته غالبا صعودی بوده و به دلیل اینکه عرضه در این بازار کمتر از تقاضا است و مسکن تابعی از نرخ آهن، سیمان، زمین و … است بنابراین انتظار کاهشی شدن قیمت آن وجود ندارد و کسانی که قصد خرید برای تقاضای مصرفی دارند، توصیه می‌شود برای خرید در این بازار اقدام کنند.این کارشناس ادامه داد: به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کنم که به هیچ عنوان خانه خود را با سودای سود بیشتر در سایر بازارها نفروشند و این ریسک بزرگ را با دارایی خود نکنند.

بیت‌کوین پرریسک‌ترین بازار ۱۴۰۰
عصاری پر ریسک‌ترین بازار ۱۴۰۰ را بازار ارزهای دیجیتال دانست و گفت که هیچ بازاری دایم صعودی نیست و با توجه به شیب تند صعود ارزهای دیجیتال به نظر می‌رسد که ریسک آن هم به همان شدت افزایش داشته و توصیه بر این است که در صورت تمایل، افراد بخش کوچکی از دارایی خود را وارد این بازار کنند.این کارشناس بازارهای مالی همچنین ادامه داد که بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ چشم‌انداز مثبتی دارد و هرچند که ممکن است در صورت تغییر دوباره دامنه نوسان تا قبل از عید نوروز، بازار دوباره منفی می‌شود اما در کلیت ماجرا بازار در سال ۱۴۰۰ چشم‌انداز بهتری دارد و احتمالا سهام‌ بنیادین وضعیت رو به رشدی را تجربه خواهند کرد. البته به شرط اینکه سرمایه‌گذاران بورس را یک سرمایه‌گذاری بلند مدت تصور کنند و انتظارت معقولی از آن داشته باشند.عصاری توصیه کرد که برای جلوگیری از زیان سنگین در بازار، سهارمداران حتما تحلیل تکنیکال برای سهم‌هایشان داشته باشند و تنها در این صورت است که می‌توان زیان‌شان را در این بازار مدیریت کنند چرا که سهامداران زیادی هستند که در زمان منفی شدن بازار هم توانسته‌اند سود بگیرند.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: قیمت دلار
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *