به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۸:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب : ۲۵۷۰۶۸

فراگیری ویروس کرونا جهش‌یافته بین کودکان

فراگیری ویروس کرونا جهش‌یافته بین کودکان
گروه جامعه: عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: از فکر مسافرت بیرون بیایید در غیر این صورت مجبورید بعد از سفر، در راهروی بیمارستان‌ها رفت و آمد کنید.دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: کرونای جهش‌یافته انگلیسی نسبت به گونه قبلی، قدرت سرایت بسیار بالاتری دارد.او افزود: گونه قبلی افراد سالمند را بیشتر درگیر می‌کرد و بیماری زمینه‌ای در آن نقش مهمی داشت اما این نوع جهش‌یافته جوانان زیر ۲۰ سال را درگیر می‌کند. این فوق تخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: با توجه به فراگیری این ویروس بین کودکان، در مناطق قرمز و نارنجی، کودکان اصلا نباید به مدرسه بروند و در مناطق آبی و زرد، با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه فاصله‌گذاری صحیح و تاکید بر استفاده از ماسک، کودکان می‌توانند در صورت نیاز در مدارس حاضر شوند.
 
وی گفت: در ایام تعطیلات قبل از عید نوروز، خانواده‌ها باید از فکر مسافرت بیرون بیایند وگرنه مجبورند بعد از سفر، در راهروهای بیمارستان‌ها رفت و آمد کنند.عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: قدرت سرایت این ویروس بالاست بنابراین با سفر کردن به راحتی در کل کشور گسترش پیدا خواهد کرد و دوباره شاهد سیل عظیم بستری و ابتلا و مرگ و میر خواهیم بود. دولت نیز در نظر دارد با اجرای تمهیداتی، از مسافرت‌های غیر ضروری در ایام تعطیلات نوروز جلوگیری کند و به جد با مسافران نوروزی برخورد خواهد شد.

راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونای انگلیسی هیچ تفاوتی با نوع قبلی ندارد
مردانی گفت: راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونای انگلیسی هیچ تفاوتی با گونه قبلی ندارد. راهکارهای قبلی مثل شستشوی دست، فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و استفاده از ماسک از ابتلا به همه انواع و جهش‌های کرونا جلوگیری می‌کند.او توضیح داد: به احتمال زیاد و با توجه به قدرت و سرعت انتقال این ویروس، آمار ابتلای هموطنانمان به کرونای انگلیسی بیشتر از آمار اعلام شده است. همچنین به این دلیل که فقط از افراد مشکوک، تست گرفته می‌شود و نمی‌توان همه افراد را مورد بررسی قرار داد، نمی‌توان آمار دقیقی اعلام کرد.عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا افزود: از همه مردم عزیز تقاضا داریم، شال و کلاه سفر را جمع کنند و امسال را هم مثل پارسال، ایام عید را سپری کنند تا پس از واکسیناسیون سراسری بتوانیم زندگی عادی و روزمره خود را از سر بگیریم. فراموش نکنیم که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این ایام، بسیار آسان‌تر از رفت و آمد در بیمارستان‌ها یا دیدن عزیزانمان روی تخت بیمارستان است.
برچسب ها: ویروس کرونا