به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۷:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : ۲۵۷۱۴۱

کشف ۴۰۰ کیلو هروئین در بلغارستان در ورقه‌های لوله‌شده قیر از ایران!

گروه بین‌الملل: مأموران گمرک بلغارستان تقریبا ۵۰۰ بسته هروئین کشف کرده‌اند که در ورق‌های لوله‌شده قیر جاسازی شده از ایران ‌بودند. 
در بندر وارنا مأموران گمرک بیش از ۴۰۰ کیلوگرم هروئین را در ۴۸۷ بسته کشف و مصادره کرده‌اند. وارنا بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان است. بنا بر گزارش‌های منتشر شده از سوی دفتر اصلی گمرک در صوفیه، این مواد در یک کشتی که از دبی آمده، جاسازی شده‌ بودند. بنا بر این گزارش‌ها، بسته‌های هروئین در ورقه‌های لوله‌شده قیر از ایران جاسازی شده بود. این محموله به گزارش مقامات بلغاری، روز (۷ فوریه /۱۹ بهمن) به بندر رسیده است. مقامات ارزش این محموله مصادره‌شده را تا ۳۶ میلیون لو بلغارستان (تقریبا ۱۸ میلیون یورو) برآورد کرده‌اند. ارزش مواد مخدر کشف‌شده اما در بازار می‌تواند سه برابر بیشتر از تخمین اولیه باشد.
محموله لوله‌های حاوی قیر برای یک شرکت بلغاری ارسال شده بوده که بنا بر گزارش دادستانی، اکنون صاحب شرکت دستگیر شده است. یک افسر گمرک هم در عملیات پلیس در این رابطه دستگیر شده است. هر دو فرد اهل بلغارستان‌ هستند. بازرسان پرونده اما معتقدند که قسمت عمده‌ای از این حجم بالای مواد مخدر برای بازار سیاه بلغارستان نبوده است. بلغارستان در مسیر بالکان قرار دارد که از طریق این مسیر و با محموله‌های ارسالی از آسیا و خاورمیانه، مواد مخدر غرب تأمین می‌شود.
برچسب ها: هروئین