به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۳۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ ساعت ۲۰:۰۹
کد مطلب : ۲۵۷۴۲۰

دیپلمات ایرانی دوره پهلوی در ۱۰۱سالگی درگذشت

دیپلمات ایرانی دوره پهلوی در ۱۰۱سالگی درگذشت
گروه سیاسی: امیراصلان افشار قاسملو، دیپلمات پیشین دوران پهلوی و رئیس سابق شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سن ۱۰۱ سالگی در فرانسه درگذشت.
افشار قاسملو که در خانواده‌ای دیپلمات و نظامی به دنیا آمده بود اهل مراغه بود و در دورانی به نمایندگی از این شهر در مجلس شورای ملی حضور داشت. او همچنین سمت‌های دیپلماتیک متعددی چون سفیر ایران در اتریش، آمریکا و آلمان غربی را در کارنامه خود داشت و در سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۶۹ رئیس شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود. افشار قاسملو تنها دیپلمات ایرانی است که در طول تاریخ ۶۱ ساله شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست این شورا رسیده است. آخرین سمت او در حکومت پهلوی، ریاست اداره کل تشریفات در سال‌های ۵۶ تا ۵۷ بود. او پس از انقلاب ۵۷ به شهر نیس فرانسه رفت و در مصاحبه‌های متعدد به بیان خاطرات خود از دوران پهلوی و حمایت از کارنامه و فعالیت‌های محمدرضا شاه پهلوی ادامه داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *