به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب : ۲۵۷۴۴۶

یک دوز واکسن کرونای فایزر کافی است؟

یک دوز واکسن کرونای فایزر کافی است؟
گروه علمی: یک بررسی جدید که نتایج آن در ژورنال پزشکی لنست منتشر شده است، نشان می‌دهد واکسن کرونای فایزر/بیونتک پس از تزریق اول ۸۵ درصد در حفاظت در برابر بیماری کووید-۱۹ اثربخشی دارد. این پژوهش که در بیش از ۷۰۰۰ نفر از کارکنان بهداشتی واکسینه‌شده مرکز پزشکی شبا در اسرائیل انجام شد، نشان داد که موارد علامت‌دار بیماری کووید-۱۹ در فاصله ۱۵ تا ۲۸ روز پس از تزریق اولین دوز واکسن فایزر ۸۵ درصد کاهش یافته است.
شمار کلی موارد عفونت از جمله در میان بیماران بی‌علامت نیز تا ۷۵ درصد کاهش یافت.

فایزر در بیانیه‌ای درباره یافته‌های این پژوهش گفت در حال بررسی داده‌های به دست آمده از افراد واکسینه‌شده در جهان واقعی از این مرکز و سایر مکان‌ها است تا تاثیر واکسن کرونایش را در برابر گونه‌های جدید در حال ظهور درک کند.انتشار این نتایج در ژورنال لنست یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که پژوهشگران کانادایی پیشنهاد کردند که با توجه به میزان بالای حفاظتی که دوز اول واکسن ایجاد  می‌کند، می‌توان تزریق دوز دوم واکسن را به تاخیر انداخت تا امکان افزایش شمار افرادی که دوز اول واکسن را دریافت می‌کنند، ایجاد شود.
برچسب ها: واکسن فایزر
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *