به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۰:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب : ۲۵۷۵۹۶

تائید حكم زندان منتقد سرشناس پوتین

تائید حكم زندان  منتقد سرشناس پوتین
گروه بین الملل: دادگاهی در روسیه حکم دو سال و نیم زندان الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را تایید کرد.
ناوالنی به حکم حبسش به دلیل نقض شرایط مجازات حبس تعلیقی اعتراض کرده و درخواست تجدیدنظر داده بود.او شش سال پیش به اتهام اختلاس به سه سال و نیم زندان تعلیقی محکوم شده بود.اما دادگاه گفته از زمانی که این حکم تعلیقی به "اتهام فساد مالی" صادر شده، ناوالنی به طور مرتب موقعیت خود را به پلیس گزارش نداده است.به این ترتیب دادگاه با احتساب مدت زمانی که او در حبس خانگی بوده، حکم دو سال و نیم زندان او را تایید کرده است.
 ناوالنی در دادگاه و در دفاع از خود این اتهامات را "بی اساس" دانسته و گفت در زمانی که در حال درمان به دلیل مسمومیت با سم اعصاب بوده نمی توانسته به پلیس گزارش بدهد.وکلای او گفته‌اند که برای بار دوم علیه این حکم درخواست تجدیدنظر می‌دهند.آلکسی ناوالنی که از مخالفان دولت روسیه است، ماه گذشته پس از بازگشت از آلمان به روسیه در فرودگاه بازداشت شد. ناوالنی ۴۴ ساله سال گذشته با سم اعصاب در سیبری مسموم شد، پس از آن که به کما رفت و برای درمان به آلمان منتقل شد.او ولادیمیر پوتین را متهم کرده که به ماموران امنیتی دستور داده بود تا او را مسموم کنند. رئیس جمهور روسیه این اتهام را تکذیب کرده است.
برچسب ها: روسیه