به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۲۵۷۶۷۵

بهمن ۹۹، گرم‌ترین بهمن قرن

بهمن ۹۹، گرم‌ترین بهمن قرن
گروه جامعه:بطی بهمن‌ماه میانگین دمای هوای کشور ۳ درجه سانتیگراد بیشتر از میانگین بلندمدت بود. طی این‌ماه استان‌های کرمان، فارس و خراسان رضوی به‌ترتیب با ۶۷، ۴۳ و ۵۶ درصد کم بارشی مواجه شدند. همچنین از ابتدای زمستان تاکنون دمای هوا در کشور به‌طور متوسط ۱.۴ درجه سانتیگراد فراتر از نرمال بوده است.رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به این که کم بارشی‌ها در کشور تا آخر سال جبران نمی‌شود، به ایسنا گفت: بارش‌ها در کل کشور از ابتدای مهرماه تاکنون ۳۱درصد کمتر از میانگین قرن اخیر کشور بوده است. البته با بارش‌های خوب چند روز اخیر توانستیم حدود ۳۹درصد از بارش سالانه کشور را دریافت کنیم و وضعیت نسبت به قبل کمی بهتر شده است.

احد وظیفه با بیان این که به‌طور کلی بارش‌ها در کشور تاکنون ۴۱ میلی‌متر کمتر از حد نرمال بوده است، گفت: برخی استان‌ها ازجمله هرمزگان، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی با کاهش شدید بارش‌ها مواجه بوده‌اند؛ برای مثال بارش‌ها در استان هرمزگان حدود ۹۰درصد و در سیستان و بلوچستان ۹۱درصد کمتر از حد نرمال گزارش شده است.وظیفه با اشاره به این که به‌احتمال زیاد کم بارشی‌ها در کشور تا آخر سال جبران نمی‌شود، گفت: این شرایط به‌ویژه در جنوب شرق کشور محسوس خواهد بود؛ البته بارش‌ها در ۵ استان البرز، تهران، قم، کهگیلویه و بویر احمد و همدان در محدوده نرمال بوده است، اما این مسئله به‌معنای آن نیست که در این مناطق کمبود آب نداریم چراکه در کشور ما همواره نیاز آبی بیش از حد توان بارش‌ها و تامین آن است.
برچسب ها: گرمای هوا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *