به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۰:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب : ۲۵۷۷۷۳

تام و جری، اولین مهمان خارجی سینمای چین

تام و جری، اولین مهمان خارجی سینمای چین
گروه فرهنگی: فیلم-انیمیشن جدید «تام و جری» به عنوان اولین فیلم خارجی ، پس از تعطیلات سال نوی چینی در این کشور اکران عمومی خود را آغاز می کند. کمپانی برادران وارنر تاریخ اکران ۲۶ فوریه را برای نمایش فیلم جدید «تام و جری» در چین انتخاب کرده تا این فیلم اولین فیلم خارجی باشد که در سال نوی چینی در این کشور اکران خود را آغاز خواهد کرد.تعطیلات سال نوی میلادی که ۱۱ تا ۱۷ فوریه است، به طور کلی سودآورترین بازه زمانی سینمای چین در کل سال است و بنابراین رقابت فیلم های برای اکران در این دوره زمانی بسیار زیاد است. از این روز مسئولان چینی به صورت غیررسمی و برای حمایت از سینمای داخلی از اکران فیلم های خارجی و بویژه هالیوودی در این مدت ممانعت می کنند.

امسال و از میان هفت فیلم پرهزینه چینی که برای تعطیلات اکران شدند، دو فیلم «کاراگاه محله چینی ها ۳» و «سلام مامان» برنده بزرگ گیشه نام گرفتند و حالا پس از پایان تعطیلات قرار است فیلم جدید «تام و جری» نیز از جمعه پیش رو (۲۶ فرویه) در چین رونمایی شود.سینمای چین در سال ۲۰۲۰ به لطف کرونا توانست برای نخستین بار و در رقابت با آمریکا، عنوان بزرگ ترین بازار سینمایی جهان را از آن خود کند.«تیم استوری» کارگردانی فیلم-انیمیشن جدید «تام و جری» را بر عهده دارد و «کریس کلومبوس» نیز از پیش به عنوان تهیه‌کننده این فیلم انتخاب شده که با بودجه ۵۰ میلیون دلار ساخته شده است.

داستان این فیلم به اتفاقات پس از سکونت جری در یک هتل در نیویورک می پردازد و یکی از پرسنل جدید هتل با بازی «کلوئی گریس» مامور بیرون کردن موش مزاحم برای آماده سازی جشن عروسی یک چهره معروف می شود و در این راه از کمک تام (گربه) استفاده می کند.«مایکل پنا»، «کالین جاست» و «کن ژئونگ» دیگر بازیگران این فیلم هستند که تلفیقی از فیلم و انیمیشن است. این فیلم همزمان با چین در آمریکا نیز اکران می شود و سامانه نمایش آنلاین HBO Max نیز آن را عرضه خواهد کرد..

مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «تام و جری» اولین بار در سال ۱۹۴۰ و توسط «ویلیام هانا» و «جوزف باربارا» خلق شد که به درگیری و رقابت بی‌پایان میان یک موش و گربه می‌پرداخت. هفت قسمت از مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «تام و جری» بین سال‌های ۱۹۴۳ تا ۱۹۵۳ میلادی موفق به کسب جایزه اسکار شدند و اولین فیلم بلند بر اساس این مجموعه نیز در سال ۱۹۹۳ با عنوان «تام وجری: فیلم» ساخته شد.در سری اصلی مجموعه «تام و جری»، «ویلیام هانا» و «جوزف باربارا» بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۸ موفق شدند ۱۱۴ قسمت از این مجموعه انیمیشن‌های کوتاه را برای کمپانی «MGM» تولید کنند. پس از تعطیلی استودیو کارتون «MGM» در سال ۱۹۵۷، این کمپانی مجموعه «تام وجری» را با ساخت ۱۳ قسمت جدید به کارگردانی «جین دیچ» بین سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۲ احیا کرد و «تام وجری» نام خود را به عنوان پرفروش‌ترین مجموعه انیمیشن‌های کوتاه ثبت کرد. بین سال‌ ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ نیز ۳۴ قسمت جدید از این مجموعه ساخته شد و در نهایت در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۵ و ۲۰۱۴ سه قسمت دیگر به مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «تام و جری» اضافه شد تا در مجموع ۱۶۴ قسمت از آن ساخته شده باشد.
برچسب ها: سینمای جهان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *