به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۹:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ساعت ۲۲:۰۲
کد مطلب : ۲۵۸۰۷۴

آمریکا به‌دنبال تقویت برجام است

آمریکا به‌دنبال تقویت برجام  است
گروه سیاسی: وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید که کشورش به‌دنبال تقویت و بسط توافق قدرت‌های جهانی با ایران برای مهار کردن برنامه هسته‌ای تهران است.
آنتونی بلینکن که  در کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل در ژنو سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: «ما در همکاری با متحدان و شرکای‌مان به‌دنبال طولانی‌تر کردن و تقویت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هستیم».او افزود واشینگتن «همچنین در پی رسیدگی به حوزه‌های نگران‌کننده از جمله نقش منطقه‌ای بی‌ثبات‌کننده ایران و توسعه برنامه موشکی بالستیک آن است».
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که «ایران باید به توافق‌های پادمانی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و الزامات بین‌المللی پایبند باشد».اشاره بلینکن به مذاکرات رافائل گروسی، مدیرکل آژانس، با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در آستانه متوقف کردن پروتکل الحاقی از سوی تهران بود.آژانس روز یکشنبه اعلام کرد که با ایران به توافق رسیده است تا نظارت‌های «ضروری» بر تاسیسات هسته‌ای ایران به مدت سه ماه ادامه یابد.


 
برچسب ها: آمریکا
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۳۹۹-۱۲-۱۲ ۲۲:۰۰ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *