به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۲۰:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب : ۲۵۸۱۸۹

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از امروز

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از امروز
گروه جامعه: بعد از ظهر امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر همراه با ریزش هوای سرد، بارش پراکنده برف و باران در گیلان و مازندران شروع می‌شود.آسمان تهران امروز صاف در بعضی ساعات وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
چهارشنبه با شدت بارش در این استان‌ها افزوده شده و گسترش آن مناطقی از اردبیل، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در سمنان و شرق تهران را فرا می‌گیرد و همچنین به تدریج از بعد از ظهر چهارشنبه خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، هرمزگان، لرستان، ایلام و جنوب و نوار غربی اصفهان نیز بارش پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف رخ می‌دهد.پنجشنبه با توسعه فعالیت هر دو سامانه شمالی و جنوب در بیشتر مناطق کشور به جز مناطق جنوبی، جنوب شرق و شرق هرمزگان شاهد بارندگی خواهیم بود.

جمعه در سواحل غربی دریای خزر، بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق و شنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و مناطقی از جنوب شرق کشور انتظار بارندگی می‌رود. طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود.چهارشنبه و پنج شنبه دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد. با توجه به کاهش قابل ملاحظه دما انتظار می‌رود بارش چهارشنبه در مناطق جلگه‌ای دریای خزر به شکل باران یا برف باشد. همچنین در این روز با توجه به وزش باد نسبتاً شدید احتمال کولاک برف در مناطق کوهستانی و گردنه‌های شمالی البرز نیز وجود دارد.دمای هوا طی روز‌های چهارشنبه و به ویژه پنجشنبه در شمال شرقی بین ۱۲ تا ۱۸ درجه و از پنج شنبه تا جمعه در دامنه‌های جنوبی البرز و شرق و جنوب شرق کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.دریای خزر چهارشنبه متلاطم و طوفانی همراه با وزش باد شدید و پنجشنبه مواج خواهد بود.از بعد از ظهر امروز تا جمعه خلیج فارس و امروز و فردا شرق عمان مواج است.به تدریج از بعد از ظهر چهارشنبه طی روز پنجشنبه در جنوب شرق، شرق، بخش‌هایی از شمال شرق و مرکز کشور و جمعه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در پاره‌ای نقاط پیش‌بینی می‌شود.
همچنین اواخر چهارشنبه و طی روز پنج‌شنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد خیزش گرد و خاک در جنوب خوزستان دور از انتظار نیست.