به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۲:۴۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ ساعت ۱۶:۳۱
کد مطلب : ۲۵۸۲۲۸

اقدام عراق پس از اظهارات دختر صدام

اقدام عراق  پس از اظهارات دختر صدام
گروه بین الملل: پارلمان عراق چند روز پس از اظهارات دختر صدام رهبر پیشین عراق تصمیم گرفت کلیه استثناهای اعطا شده به اعضای حزب منحل شده بعث در خصوص کار در دولت را لغو و حقوق بازنشسته‌های امنیتی در دولت صدام را متوقف کند.
دفتر اطلاع رسانی حسین الکعبی، معاون اول رئیس پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، وی با رئیس و اعضای نهاد نابودی حزب بعث، کمیساریای انتخابات، اعضای کمیسیون‌های شهدا و زندانیان، کمیسیون حقوقی، حقوق بشر و عشایر در پارلمان نشستی برگزار کرد.
براساس این بیانیه، در این نشست مقرر شد تمامی استثناهای اعطا شده به اعضای حزب بعث یا کسانی که در وزارت‌خانه‌ها و نهادهای رسمی، اتحادیه‌ها و سندیکاها از این حزب تعریف و تمجید می‌کنند، لغو شود.در این بیانیه آمده است که از کمیسیون مالی پارلمان درخواست شده، بند توقف پرداخت حقوق بازنشسته‌های دستگاه‌های سرکوبگر نظام صدام را در پیش‌نویس بودجه سال ۲۰۲۱ درج و بند استرداد اموال قاچاق شده به خارج از کشور را اجرایی کند.این اقدام چند روز پس از اظهارات رغد دختر صدام صورت می‌گیرد. رغد در مصاحبه با شبکه العربیه ادعا کرده بود، "عراقی‌ها همچنان خواستار حزب بعث و حامی صدام هستند. آنها خواستار آن دوران با همه قهرمانانش هستند!"وی افزود، "عملا آن دوران تمام شده اما در واقع در وجدان عراقی‌ها و احساسات آنها قویتر از قبل شده است".ژوئیه ۲۰۱۷ پارلمان عراق با حضور ۲۱۵ نماینده، حزب بعث، نهادهای منحل شده و فعالیت‌های نژادپرستانه، تروریستی و تکفیری را ممنوع کرد.


 
برچسب ها: عراق

۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۶:۵۶
خدا صدام رو نیامرزه لعنت بر حزب بعث ما شهدا مونو فراموش نکردیم بلاها و شکنجه هایی که بعثیا بر سر اسرای جنگیمون اوردن یادمون نرفته صدام لعنتی چه بر سر خوزستان اورد که هنوز هم نتونست خوزستان قبلی بشه (370383)
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۷:۳۸
به همین خیال باش (370386)
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۲۲:۴۱
خدا لعنت کنه صدام حسین و فرزندانش و دشمنان ایران (370401)
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۲۲:۴۴
مردم ایران هموطنان عزیز نگذارید اختلافات داخلی دشمنان را بیدار کند (370402)