به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۱:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب : ۲۵۸۳۰۷

قالیباف در نقش انتقام‌گیر ظاهر شد!

قالیباف در نقش انتقام‌گیر ظاهر شد!
گروه سیاسی:یك نماینده سابق مجلس با بیان اینکه اقدامات نمایندگان مجلس برای رهبری هزینه ایجاد کرده است، گفت: با قانونگذاری مجلس، امروز حتی رهبری نیز نمی‌تواند در این خصوص اظهار نظر کند چون تبدیل به قانون شده و رهبر برای اظهار نظر باید حکم حکومتی دهد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در خصوص اقدام اخیر مجلس برای از دستور خارج کردن بودجه در واکنش به توافق سازمان انرژی اتمی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اظهار کرد: ورود مجلس به موضوع هسته‌ای از ابتدا اشتباه بود؛ این موضوع یک مسأله فراملی و از اختیارات رهبری و شورای عالی امنیت ملی کشور است. مجلس نباید به این موضوع ورود می‌کرد؛ با قانونگذاری مجلس، امروز حتی رهبری نیز نمی‌تواند در این خصوص اظهار نظر کند چون تبدیل به قانون شده و رهبر برای اظهار نظر باید حکم حکومتی دهد.این فعال سیاسی افزود: ما گفته بودیم که شما در بحث‌های اتمی که فراملی است اجازه دهید شورای عالی امنیت ملی با هماهنگی رهبری تصمیم اتخاذ کند.وی با بیان اینکه اقدامات نمایندگان مجلس برای رهبری هزینه ایجاد کرد، گفت: تا امروز هیچ کاری در موضوع هسته‌ای و برجام بدون اجازه مسئولان عالی‌رتبه نظام انجام نشده و نخواهد شد؛ بنابراین بعید یا محال است که دولت بدون اجازه رهبر و شورای عالی امنیت ملی اقدامی کرده باشد.
 چرا بین دعوای مجلس و دولت،‌ مردم باید هزینه پرداخت کنند؟در مورد آژانس نیز باید گفت که تا امروز هیچ اقدامی در کشور بدون اذن رهبری صورت نگرفته و نخواهد گرفت.
وی به عملکرد مجلس یازدهم اشاره کرد و افزود: دخالت مجلس در بورس و روابط بین‌الملل کار را خراب کرد و هیاهوی مجلس هیچ نتیجه‌ای نداشت؛ در مجموع به نظر می‌رسد مجلس از مدار رفتار منطقی خارج شده است.نماینده  رشت در مجلس دهم با بیان اینکه مجلس راهبری صحیح ندارد، گفت: انتظار می‌رود که آقای قالیباف از تجربه و مشاوره آقای لاریجانی استفاده کند و مجلس را مدیریت کند. عده‌ای در حال راهبری آقای قالیباف هستند و قالیباف نیز برای اینکه در دوره بعدی رئیس مجلس شود، تن به هر خواسته‌ای می‌دهد.وی ادامه داد: آقای قالیباف در سمت رئیس قوه مقننه پروتکل‌های روابط بین رؤسای قوا را رعایت نمی‌کند و در نقش یک انتقام‌گیر انتخاباتی ظاهر شده است که قوانین مصوب اخیر نیز نشان دهنده این موضوع است.آقای قالیباف موضع خود را باید مشخص کند؛ اگر قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را دارد، کرسی مجلس را به شخص دیگری واگذار کند و اگر تمایل به ریاست مجلس دارد، باید مجلس را اصلاح کند. در حال حاضر مجلس هدایت‌گر ندارد.وی در پایان اظهار کرد: مردم از رفتار نمایندگان راضی نیستند و این موضوع انتخابات ۱۴۰۰ را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. 
برچسب ها: مجلس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


یوسف
United Kingdom
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۲:۰۳
نظرات آقایان نمایندگان مجلس قبلی را انتشار میدهید که چه، میلیاردها دلار سرمایه و تلاش چنددهه هسته ای ایران گل گرفته شد و این جماعت مشغول سلفی گرفتن با مسوُلان موُنث اروپائی از سر وکول هم بالا میرفتند ۔ باید قالیباف که جان بر کف که برای دفاع ار این مملکت همیشه پیشتاز بوده وهست و درهر جایی خدمت کرده در عرض ششماه چم وخم کار دستش آمده ، وآنجا کارستانی کرده ، که کارهاش در بلبشو بازار ایران بیشتر شبیه معجزه است ، باید سکان این جریان را هم بدست بگیره ۔ وااسلام (370376)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۸:۰۹
از کوزه همان برون تراود که در اوست (370390)