به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۹:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : ۲۵۸۴۵۵

خروج شرکت‌های اروپایی از پروژه نورد استریم

خروج شرکت‌های اروپایی از پروژه نورد استریم
گروه بین الملل: بر اساس گزارش وزارت امور خارجه آمریکا که برای ارائه به کنگره این کشور تهیه شده، حداقل ۱۸ شرکت اروپایی یا به مشارکت خود در خط لوله نورداستریم ۲ خاتمه داده‌اند و یا اینکه متعهد شده‌اند که به دلیل تهدید «تحریم‌های آمریکا» از پروژه خارج می‌شوند.
ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «خروج شرکت‌های اروپایی از پروژه نورد استریم ۲ نشان می‌دهد که قانونگذاری و اقدامات ما موفقیت آمیز بوده است. ما همچنان به نظارت بر شرکت‌هایی که بدلیل اقدامات بالقوه (ادامه همکاری در پروژه نورداستریم) قابل تحریم هستند، نظارت خواهیم کرد.»پروژه خط لوله گازی نورد استریم ۲ قراراست گاز طبیعی روسیه را از بستر دریای بالتیک به آلمان منتقل کند.بخش مهمی از این پروژه به پایان رسیده است.در پی بازداشت مخالفان از جمله الکسی ناوالنی در ماه ژانویه گذشته، پارلمان اروپا با رای اکثریت لایحه‌ای غیرالزام‌آور مبنی بر توقف ساخت و ساز پروژه خط لوله گازی نورد استریم ۲ را تصویب کرد.
ایالات متحده نیز، بار دیگر تمام شرکت‌هایی که به‌نوعی در ساخت خط لوله ۱۲۲۰ کیلومتری نورد استریم ۲ همکاری دارند را تهدید به اعمال تحریم‌های سنگین کرد.تاکنون کاخ سفید تنها یک شرکت روسی بنام کی وی تی، مالک کشتی لوله گذاری فورتونا را تحریم کرده است. کارشناسان می‌گویند تحریم برخی از شرکت‌ها در حالی که پروژه نورد استریم ۲ تقریبا به پایان رسیده است، کمی عبث به نظر می‌رسد.اغلب شرکت‌هایی که به مشارکت خود پایان می‌دهند شرکت‌های بیمه‌ای بریتانیایی هستند. همچنین دو شرکت بیمه سوئیسی و آلمانی نیز در لیست شرکت‌هایی هستند که به همکاری خود در این پروژه خاتمه می‌دهند. بانک و بیمه آکسای فرانسوی و شرکت عمرانی یبلفینگر آلمانی اعلام کرده‌اند که دیگر در این پروژه شرکت نخواهند کرد. ایالات متحده چه در دوران ترامپ و چه در دوره جدید، جو بایدن، از آلمان بخاطر همکاری در این پروژه انتقاد کرده‌اند و آنرا خلاف منافع اروپایی‌ها خوانده‌اند. برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و هلند از آلمان خواسته‌اند تا به ساخت این خط لوله گازی پایان بدهد.

 
برچسب ها: اروپا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *