به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب : ۲۵۸۶۲۴

تمدید ماموریت نظامی آلمان در افغانستان

تمدید ماموریت نظامی آلمان در افغانستان
گروه بین الملل: آلمان ماموریت حضور نظامیانش را تا ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۲ تمدید کرد. این تصمیم نیاز به تایید پارلمان فدرال این کشور دارد.براساس این تصمیم، نیروهای آلمانی تا دستکم ده ماه دیگر در افغانستان باقی خواهند ماند.ماموریت کنونی نیروهای آلمانی در افغانستان قرار است که ماه مارچ‌ سال جاری پایان یابد. استیفن سایبرت، سخنگوی دولت آلمان، گفته که تاریخ جدید "شرایط پیچیده افغانستان را به درستی در نظر می‌گیرد و همچنین انعطاف پذیری لازم را برای انجام واکنش در صورت تغییر وضعیت ناپایدار امنیت و تهدید امکان‌پذیر می‌سازد."این تصمیم حدود یک هفته بعد از جلسه وزیران دفاع ناتو گرفته شده که گفته بودند اکنون درباره خروج نیروهایش از افغانستان تصمیم نخواهند گرفت.آلمان اکنون یک هزار و یکصد نظامی در افغانستان دارد که بعد از آمریکا بیشترین تعداد نظامی خارجی در افغانستان است. سایبرت گفته که براساس تصمیم جدید حداکثر یک هزار و ۳۰۰ نظامی آلمانی در افغانستان حضور خواهند داشت.
شورای امنیت ملی افغانستان نیز از حضور نیروهای بین المللی استقبال کرده ولی گفته است که این نیروها بیشتر در زمینه آموزش و مشورت به نظامیان افغان فعال هستند و بار اصلی جنگ و دفاع از خاک افغانستان به دوش نیروهای مسلح این کشور است.نظامیان آلمان در سال‌های گذشته بیشتر در ولایتهای شمالی و شمال شرقی افغانستان حضور داشتند و‌ در زمان حضور آنان ۵۴ سرباز المان در افغانستان کشته شدند.


 
برچسب ها: افغانستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *