به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : ۲۵۸۶۲۶

موافقت آمریکا با آزادی دارایی‌های ایران

موافقت آمریکا با آزادی دارایی‌های ایران
گروه اقتصادی:رسانه‌های کره جنوبی گزارش کرده‌اند که آمریکا "موافقت اصولی" خود را با آزادسازی دارایی‌های ایران در کره و انتقال آن از طریق کانالی مالی در سوئیس اعلام کرده است.
شبکه کی‌بی‌اس و شبکه آریرنگ در کره جنوبی  از قول یک مقام ارشد در وزارت خارجه کره جنوبی گزارش کرده‌اند که آمریکا ضمن این موافقت، گفته است که جزئیات چگونگی انتقال باید به بحث گذاشته شود.عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران دو روز پیش اعلام کرد در مرحله اول یک میلیارد دلار از ۷ میلیارد دلار ایران نزد بانک‌های کره جنوبی آزاد می‌شود.
پیش از این گفته شده بود این یک میلیارد دلار برای خرید تجهیزات پزشکی استفاده خواهد شد.روز  روزنامه محافظه‌کار جونگ‌آنگ کره جنوبی در سرمقاله خود با انتقاد از ایران وضعیت موجود میان دو کشور را "آشفتگی دیپلماتیک" توصیف کرد.این روزنامه ایران را به رفتار بی‌قاعده و عجولانه متهم کرد و نوشت دولت کره جنوبی می‌بایست پیش از توافق برای آزادسازی دارایی ایران با آمریکا مشورت می‌کرد.آن طور که رسانه‌های کره جنوبی و ایران نوشته‌اند در صورت آزادسازی درآمدهای نفتی ایران در کره انتقال آن از طریق نظام بانکی سوئیس انجام خواهد شد.
سوئیس، که حافظ منافع آمریکا در ایران است، برای تجارت اقلام ضروی همچون غذا و دارو از تحریم‌های آمریکا معافیت گرفته و کانالی مالی با عنوان "ترتیبات تجاری بشردوستانه سوئیس" ایجاد کرده است.

 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *