به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۰:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : ۲۵۸۹۶۲
از اول هم مشخص بود که چه اتفاقی می‌افتد

رای گیری به دور دوم رفت و علی کریمی حذف شد

رای گیری به دور دوم رفت و علی کریمی حذف شد
گروه ورزشی: مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال ایران امروز یکشنبه -۱۰ اسفندماه- پس از وقفه‌ای یک سال و اندی از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه با حضور مهدی علی نژاد، معاون وزیر ورزش، نمایندگان AFC و اعضا مجمع آغاز شد.
حضور نیافتن وزیر ورزش و جوانان در مراسم انتخابات فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی مراسم را بهم زد تا در ابتدا حیدر بهاروند به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: «بدهی‌ها و مسائل مالی فدراسیون فوتبال در مقابل پول‌های بلوکه شده ایران در فدراسیون جهانی که به خاطر تحریم‌ها است، هیچ نیست و رئیس جدید همین حالا حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیارد تومان برای ادامه کارش پول دارد.»مرحله بعدی از برنامه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال سه نفر جهت بررسی صورتجلسه مجمع قبلی و سه نفر نیز به عنوان شمارش کنندگان آرا بخش بعدی انتخاب شوند.
صورتجلسه مجمع پیشین هیئت فوتبال قرائت شد و پس آن اقدام به رأی گیری برای تصویب صورتجلسه ۹۹/۹/۸ اقدام شد و صورتجلسه با اکثریت آرا تصویب شد.در ادامه مراسم اعضا مجمع شاهد پخش کلیپ بودند و پس از آن علی فلاحتی به عنوان رئیس کمیته بدوی انتخاباتی فدراسیون فوتبال به بیان نکاتی پرداخت؛ وی در مورد ابهامات پیش آمده در مورد احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی توضیحاتی داد.فلاحتی در ادامه نسبت به بیان قوانین فیفا در رابطه با بایدها و نبایدهای برگزاری انتخابات فدراسیون پرداخت.
پس از اتمام صحبت‌های فلاحتی در ابتدا رؤسای هیئت‌های فوتبال استانی براساس حروف الفبا برای شروع فرایند رأی گیری به جایگاه فراخوانده شدند.پس از رأی گیری از رؤسای هیئت‌های فوتبال استان‌ها به ترتیب رؤسای تیم‌های فوتبال لیگ برتر و دسته یک به جایگاه رأی‌گیری فراخوانده شدند. رأی‌گیری از مدیران تیم‌های لیگ برتری فوتسال، لیگ برتری فوتبال ساحلی، مدیرعامل باشگاه‌های لیگ برتری فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی، داوران سرمربیان تیم ملی فوتبال و فوتسال، کاپیتان‌های تیم ملی فوتبال و فوتسال، نماینده اتحادیه تیم‌های فوتبال، نماینده نیروهای مسلح، نماینده فوتبال دانش آموزی، نماینده بخش فوتبال دانشگاهی و آخرین نفر جواد رمزی نماینده فوتبال کارگری در جایگاه رأی گیری حاضر شدند.پس از اتمام فرآیند رأی گیری تعداد آرا توسط بهاروند تائید شد تا فرآیند شمارش آرا آغاز شود. اولین رأی به نام خادم از صندوق خارج شد و آخرین رأی به نام کیومرث هاشمی از صندوق خارج شد تا دور اول رأی گیری پس از پایان فرآیند رأی گیری، مصطفی آجرلو ۱۸ رأی، علی کریمی ۹ رأی، شهاب‌الدین عزیزی خادم ۳۵ رأی و کیومرث هاشمی ۲۴ رأی را کسب کردند و ۱ رأی باطله از صندوق خارج شد.با این ترتیب رأی گیری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال بین شهاب الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم کشیده شد.
 
کریمی : از اول هم مشخص بود که چه اتفاقی می‌افتد
 علی کریمی پس از برگزاری دور اول انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و در شرایطی که 9 رأی به دست آورد، سالن اجلاس سران را ترک کرد.وی در زمان خروج از سالن بین خبرنگاران اظهار داشت: باید بگویم از اول می‌دانستم چه اتفاقاتی می‌افتد، اما به این دلیل حضور پیدا کردم که فردا نگویند حالا که شرایط برای حضور فوتبالی‌ها در انتخابات فراهم شد و کسی هم نیامد، بهانه به دست کسی ندهم.وی افزود: از اول هم مشخص بود و 9 نفری که به من رأی دادند تشکر می‌کنم.

حاشیه‌های این انتخابات به شرح زیر است:
* ساعتی پیش از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال از انتخابات فدراسیون فوتبال انصراف داد. پیش از این مدیرعامل استقلال جهت پست نمایندگی مدیران عامل باشگاه‌ها در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام کاندیداتوری کرده بود.
* علی کریمی یکی از نامزدهای تصدی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال همراه با بهنام ابوالقاسم پور پیشکسوت فوتبال ایران در مراسم حاضر شد.
* دو نفر نماینده از کنفدراسیون فوتبال آسیا در محل برگزاری انتخابات حاضر بودند تا بر روند انتخابات فدراسیون فوتبال ایران نظارت کنند.
* طی روزهای گذشته شایعات زیادی درباره دخالت وزارت ورزش بر انتخابات فدراسیون فوتبال مطرح بود ولی سلطانی فر با غیبت خود در مجمع به این موضوع واکنش نشان داد تا ثابت کند دخل و تصرفی در انتخابات فدراسیون فوتبال ندارد.
* حضور حمیدواری مالک باشگاه شهرخودرو یکی از قاب‌های جالب توجه را در سالن اجلاس سران تشکیل داده بود؛ مدیری که این روزها در حال انجام کارهای انتقال باشگاهی است که با حضور او به یکی از قدرت‌های فوتبال ایران در چند سال اخیر تبدیل شده بود.