به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : ۲۵۹۰۳۷

نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران حیرت کرد!

گروه جامعه: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدون ارائه هیچگونه سند و دلیلی بار دیگر مدعی شد: در دوران کرونا دنیا حیرت کرد چه شد که در دو ماه توانستیم مرگ و میر و اشغال تخت‌های بیمارستانی را به یک پنجم برسانیم!
نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران حیرت کرد!
به گزارش ایرنا، سعید نمکی امروز یکشنبه در مراسم تقدیر از بهورزان و مراقبان سلامت در وزارت بهداشت افزود: برای جهانیان سوال است، چه شد که ناگهان بیمارستانها در ایران خلوت شد، علت آن چیزی نبود جز توانمندی نظام شبکه بهداشتی و به میدان آمدن نیروهای بسیجی، هلال احمر در طرح عظیم شهید سردار سلیمانی. وی گفت: کار عظیمی را سازماندهی کردیم تا بیماران در اولین مرحله تشخیص داده شوند، ایزوله و درمان شوند و کارشان به بیمارستان کشیده نشود. این توفیق جمهوری اسلامی ایران است که به رغم پیش بینی های سنگین جهانی با حداقل هزینه و خسارت تا امروز با مدیریتی هوشمند و با تکیه بر زیرساخت نظام شبکه محقق شد. در وزارت بهداشت هر وزیر به این زیرساخت شبکه توجه نکند، باخته است و هر کس از این زیربنای عظیم کمک بگیرد بازی را برده است.
نمکی افزود: با توجه به آشنایی که از ظرفیت بی بدیل نظام شبکه بهداشتی و توانایی بهورزان و مراقبان سلامت به عنوان دروازه بانان مبارزه با کووید۱۹ داشتیم، توانستیم این موفقیت را کسب کنیم. اکنون البته با خطر بزرگ ویروس جهش یافته مواجه هستیم، ویروسی که هر لحظه از بیرون یا داخل کشور ممکن است موج جدید کرونا را رقم بزند، هنوز جهش مهم ویروس که در سطح ماکرو بتواند به میزان سرایت و مرگ و میر اثر بگذارد نداریم اما با توجه به تنوع ژنتیک و قابلیت جهش ویروس، بروز آن بعید نیست.
وزیر بهداشت گفت: مرتب کند و کاو می کنیم تا وضعیت ویروس کرونا را رصد کنیم و هیچ بعید نیست که از داخل یا بیرون کشور با جهش های جدید ویروس مواجه شویم. در کشوری با وسعت جغرافیایی و تنوع ژنتیکی بالا زندگی می کنیم و با توجه به خطر جهش ویروس باز هم برای رهگیری، تشخیص، قرنطینه و درمان زودرس بیماری هیچ ابزاری بهتر از شبکه بهداشت نداریم.

* ادعاهای نمکی در حالیست که ایران همچنان یکی از بالاترین کشورها در مرگ و میر کرونایی و یکی از عقب‌مانده‌ترین کشورها در واکسیناسیون کرونا محسوب می‌شود!
  •  
     

محمود
United Arab Emirates
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۰۴:۰۷
وقاحت اگر قیافه داشت میشد نمکی وزیر بهداشت (370450)