به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ ساعت ۰۷:۴۱
کد مطلب : ۲۵۹۳۰۲

اعلام آمادگی دوباره برای گفت‌وگو با ایران

اعلام آمادگی دوباره برای گفت‌وگو با ایران
گروه سیاسی: ایالات متحده در پی پاسخ منفی ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا برای مذاکره مستقیم با واشینگتن برای احیای توافق هسته‌ای، اعلام کرد که همچنان آماده مذاکره و گفت‌وگو است، اما «تعصبی» درباره چگونگی آن ندارد.
 سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: «ما همچنان آماده یک دیپلماسی هدفمند برای بازگشت دوجانبه به تعهدات برجام هستیم.»ند پرایس در ادامه افزود: «ما درباره شکل و چگونگی انجام این گفت‌وگوها اصرار و تعصبی نداریم.»
دولت جو بایدن از بازگشت ایالات متحده به توافق هسته‌ای با ایران حمایت کرده و به پیشنهاد اخیر اتحادیه اروپا برای حضور در نشستی با نمایندگان ایران پاسخ مثبت داده است. دیگر طرف‌های این نشست نیز بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان و روسیه خواهند بود که برجام را امضا کرده‌اند.
اما ایران روز یکشنبه اعلام کرد که زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی اروپا مناسب نمی‌داند و ایالات متحده در گام نخست باید تحریم‌هایی را که دولت دونالد ترامپ در پی خروج از برجام علیه تهران وضع کرده است، لغو کند.ند پرایس اظهار داشت: «همان‌طور که به صراحت گفته‌ایم، ایالات متحده آماده دیدار و گفت‌وگو با ایران برای حل و فصل این موضوع و بازگشت دوجانبه به تعهدات برجامی است.»وی افزود: «ما تعصبی درباره این که چگونه این امر اتفاق بیفتد نداریم، بلکه تعصبی که داریم در رابطه با تعهدات است و این که ایران نمی‌تواند اجازه داشته باشد به سلاح هسته‌ای دست یابد.»
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *