به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۸:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : ۲۵۹۴۵۴

در ماه فوریه؛ تولید نفت اوپک کاهش یافت

در ماه فوریه؛ تولید نفت اوپک کاهش یافت
گروه اقتصادی:بررسی‌ها نشان می‌دهد عرضه نفت اوپک در پی کاهش تولید داوطلبانه عربستان کاهش یافته است.
 عرضه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) - پس از هفت ماه افزایش پیاپی - در ماه فوریه کاهش یافت. دلیل کاهش تولید نفت اوپک، کاهش تولید داوطلبانه عربستان افزون بر سهمیه‌اش در توافق ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) بود.۱۳ عضو اوپک در ماه فوریه ۲۴ میلیون و ۸۹۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کردند. این رقم ۸۷۰ هزار بشکه در روز کمتر از ماه ژانویه بود. این نخستین کاهش تولید ماهانه این سازمان از ژوئن ۲۰۲۰ است.اوپک و متحدانش تصمیم گرفتند تولید را در ماه فوریه تقریباً ثابت نگه دارند.

این در حالی است که عربستان اعلام کرد که به‌دلیل نگرانی از کندی بهبود تقاضا تولید خود را در ماه‌های فوریه و مارس به‌طور داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد.عربستان در حالی تولید نفت خود را در ماه فوریه روزانه ۸۵۰ بشکه کاهش داد که صادرات این کشور در این ماه بالاتر از حد انتظار بود.در حالی که قیمت نفت به بالاترین رقم در ۱۳ ماه گذشته رسیده، وزیران نفت و انرژی این ائتلاف قرار است روز پنجشنبه (۱۴ اسفندماه) درباره تسهیل کاهش تولید تصمیم بگیرند.سطح پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید در ماه فوریه ۱۲۱ درصد بود، این در حالی است که پایبندی این سازمان به توافق یادشده در ماه ژانویه ۱۰۳ درصد بود.
برچسب ها: نفت
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *