به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۲۲:۴۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب : ۲۵۹۷۲۶

حمله با تبر در سوئد هشت مجروح برجای گذاشت

حمله با تبر در سوئد هشت مجروح برجای گذاشت
 گروه بین الملل: پلیس سوئد گفت که هشت نفر بعد از ظهر روز چهارشنبه در اثر حمله با تبر در جنوب سوئد مجروح شدند که جراحت دو نفر شدید است. پلیس مشکوک به تروریستی بودن حادثه است.پلیس در زمان بازداشت مهاجم در شهر ویتلاندا در جنوب سوئد به پای او شلیک کرد. طبق اطلاعات اولیه مرد بازداشت شده ۲۰ ساله است. جزییات بیشتری درباره هویت فرد مظنون منتشر نشده است.
پلیس در ابتدا تروریستی بودن این حمله را رد کرد اما ساعاتی بعد بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت به تروریستی بودن حمله مشکوک است.مظنون به این حمله برای مداوای پای تیر خورده‌اش به بیمارستان منتقل شده است.استفان لوفون، نخست وزیر سوئد در واکنش به این حمله، آن را «عملی وحشتناک» توصیف و تصریح کرد: «پلیس و نیروهای اطلاعاتی در این پرونده با یکدیگر همکاری می‌کنند.»وی تصریح کرد که در حال ارزیابی این موضوع هستند که آیا نیاز به اتخاذ تدابیری برای تقویت امنیت وجود دارد یا نه. وی در عین حال افزود که آمادگی لازم برای انجام این کار وجود دارد.نخست وزیر سوئد همچنین تصریح کرد: «با توجه به آنچه تاکنون در تحقیقات پلیس به دست آمده است، دادستان‌ها تحقیقات مقدماتی را درباره بررسی تروریستی بودن حمله آغاز کرده‌اند.»سوئد در سال ۲۰۱۷ شاهد یک حمله تروریستی بود که در آن راننده یک کامیون به عمد به سمت عابران پیاده در یک پیاده‌ رو در استکهلم حرکت کرد و ۵ نفر را کشت.


 
برچسب ها: سوئد
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *