به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۰:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب : ۲۵۹۷۵۵

وجود فاصله زیاد تا رفع تحریم های ایران

وجود فاصله زیاد تا رفع تحریم های ایران
گروه سیاسی: وزیر امورخارجه آمریکا با بیان اینکه این کشور آماده دیپلماسی با تهران است، گفت: هنوز فاصله زیادی تا رفع تحریم‌های ایران داریم.
 آنتونی بلینکن در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته ای این کشور با ایران مدعی شد که پس از خروج واشنگتن از برجام، تهران نیز تعهدات خود را زیر پا گذاشته و اکنون در موقعیتی است که فاصله کمتری با توانایی تولید مواد شکاف پذیر برای تولید بمب دارد.بلینکن افزود: منافع ما در محدود کردن دوباره ایران است و این، تنها از طریق دیپلماسی حاصل می شود. به روشنی مشخص کرده ایم که برای دیپلماسی آماده هستیم. اتحادیه اروپا نیز که یکی از طرف های توافق هسته ای است از متحدان اروپایی مان و همچنین چین، روسیه ، ایران و ما دعوت کرد تا مذاکرات برای آغاز بازگشت احتمالی به این توافق را آغاز کنیم.وی  افزود: ما موافقت کردیم اما ایران نپذیرفت. باید ببینیم آنها چه کاری انجام خواهند داد.وزیر امورخارجه آمریکا بیان اینكه واشنگتن برای دیپلماسی آماده است، گفت: توپ در زمین ایران است تا تصمیم گیری کنند موافق هستند، یا نه.
وی در پاسخ به این سوال که "جواب ایران هرچه باشد، آیا آمریکا قصدی برای رفع تحریم ها دارد؟ " گفت: ما مشخص کرده ایم که ایران می بایست به اجرای کامل تعهداتش ذیل توافق هسته ای بازگردد و اگر این کار را انجام دهد، ما نیز همان کار را می کنیم.بلینکن افزود: در این صورت کاهش تحریم‌ها را خواهیم داشت اما فاصله زیادی تا آن داریم.
وی با طرح این  که ایران در مسیر اشتباه قدم بر می‌دارد، گفت: ایران در حال خطرناک‌تر کردن برنامه هسته‌ای خود است. در مرحله نخست و اولین چیزی که می‌خواهیم این است که ایران به پیروی کامل از تعهداتش بازگردد.
برچسب ها: آمریکا

۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ۱۵:۵۰
دولت و حکومت آمریکا قصدی واسه بازگشت نداره و فعلا قراردادی که خودشون امضا کردن را نمیخوهند اجرا کنند . اگر چنین چیزی در اولویت بود حتما انجام میدادند . متاسفانه سرعت حکومت ایران در فعالیت هسته‌ای در آخر پرونده ایران را به بردن زیر منشور ۷ و جنگ میبره. درگیری منطقه‌ای هم احتمال جنگ و یا نرسیدن به توفقی در برجام خواهد انجامید .حکومت ایران راه‌های زیادی نداره بخصوص که به فساد سیستماتیک که اثر تحریم را کم میکنه هم پایان نمیده (370521)