به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۲۵۹۷۷۷

پیرترین پرنده جهان در۷۰سالگی صاحب جوجه شد

پیرترین پرنده جهان در۷۰سالگی صاحب جوجه شد
گروه جامعه: مرغ دریایی آلباتروس ۷۰ ساله که «ویزدم» نام دارد، چهلمین جوجه خود را به‌دنیا آورد. «ویزدم» برای اولین بار در سال ۱۹۵۶، زمانی که ۵ سال داشت، توسط محققان برای شناسایی برچسب‌گذاری شد.این مرغ‌های دریایی معمولا هر سال فقط یک تخم می‌گذارند و ۹۰ درصد زندگی خود را در دریا می‌گذرانند. به همین دلیل محققان فقط هنگام بازگشت‌ آنها به خشکی و محل تولیدمثل، فرصت مطالعه روی این پرندگان را دارند.

رابطه بین پرنده نر و ماده سال‌ها طول می‌کشد تا شکل بگیرد و گاهی می‌تواند دهه‌ها ادامه داشته باشد«ویزدم» در حال حاضر یک جفت دارد که از سال ۲۰۱۰ با یکدیگر بوده‌اند.نکته قابل توجه درباره مرغان دریایی آلباتروس این است که آنها برای یافتن جفت، همان کاری را می‌کنند که بشر هزاران سال است انجام می‌دهد؛ این پرندگان مهمانی‌های رقص برگزار می‌کنند و گروه‌های جوان برای تمرین رقص‌های خواستگاری جمع می‌شوند و پس از چند سال یادگیری حرکات دقیق، سرانجام یک جفت پیدا می‌کنند.
برچسب ها: پرنده
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *