به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۲۵۹۸۱۳

کیفیت قابل قبول هوا در تهران

کیفیت قابل قبول هوا در تهران
گروه جامعه: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، امروز جمعه پانزدهم اسفندماه آلاینده شاخص «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت امروز ادامه خواهد داشت.به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (۱۵ اسفند ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و وزش باد مؤثر است.همچنین در طول روز رشد ناپایداری همراه با احتمال بارش پراکنده و گاهی وزش باد نسبتاً شدید شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار گیرد.
 
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، با آغاز تردد خودروها در صبح روز شنبه (۱۶ اسفند ۹۹) و کاهش نسبی تندی باد انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کند و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا کاهش یابد. به‌تدریج در طی روز با افزایش تندی باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.همچنین با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه، با وجود افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۰ بوده و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
برچسب ها: هوای پاک تهران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *