به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب : ۲۵۹۸۳۱

کالا‌های وارداتی چقدر گران شده است؟

کالا‌های وارداتی چقدر گران شده است؟
گروه اقتصادی:  قیمت کالا‌های وارداتی در پائیز امسال نسبت به پارسال تا بیش از ۵۸۸ درصد افزایش دارد.بررسی گزارش مرکز ایران از جریان قیمت کالا‌های وارداتی نشان می‌دهد که قیمت این کالا‌ها در پائیز امسال نسبت به پارسال تا ۵۸۸.۸ درصد افزایش دارد، این در حالی است که تورم نقطه به نقطه در تابستان ۴۹۸.۲ درصد اعلام شده بود که نشان از افزایش بیش از ۹۰ درصدی قیمت کالا‌های وارداتی است.تغییرات شاخص قیمت کالا‌های وارداتی مبتنی بر داده­‌های دلاری نیز نسبت به پائیز سال قبل ٥٠.١ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه تابستان که ٤٤.١ درصد گزارش شده بود حدود ۶ درصد رشد دارد.

اوضاع تورم فصلی و سالانه کالا‌های وارداتی
بررسی جزئیات در مورد تورم فصلی کالا‌های وارداتی نشان می‌دهد که شاخص قیمت کالا‌های وارداتی بر اساس ریال نسبت به تابستان ۵۹.۳ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی تابستان ۱۰.۱ درصد کاهش داشته است. همچنین تورم سالانه بین کالا‌های وارداتی در پائیز به ۴۹۱.۹ درصد رسیده که نسبت به تابستان ۷۹.۹ درصدر افزایش دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *