به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب : ۲۵۹۸۴۸

مقایسه عجیب نظامی‌های ایران با امیرکبیر

مقایسه عجیب نظامی‌های ایران با امیرکبیر
گروه سیاسی: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در رابطه با کاندیدای نظامی و میزان رای آوری آنها در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: کسانی که می‌گویند چرا نظامی‌ها می‌آیند در جریان نیستند که در اروپا و آمریکا بیش از ۵۰٪ روسای جمهور و روسای دولتها نظامی بودند و یا اطلاع دارند و ترسی از به خطر افتادن منافع و یا زد و بند خود دارند و نگرانند که نظامیان این‌ها را بهم بریزند و بیرون کنند.
محسن رضایی افزود: من عمده این ترس را ناشی از زد و بند اقتصادی و رانت خواری می‌دانم چون اگر نظامیان بر سر کار بیایند دست دزدها را قطع می‌کنند و تا آخرین قطره‌ای که از بیت المال رفته به خزانه باز می‌گردانند و به دست مردم می‌رسانند.
رضایی تاکید کرد: نظامیان افراد قاطعی هستند گفتند خرمشهر را آزاد می‌کنیم و آزاد کردند و گفتند حکومت داعش را در کمتر از سه ماه از بین می‌بریم و عمل کردند.منظور ما از نظامیان افراد کارآمدی است که فهم، برنامه ریزی و توانمندی داشته باشند و حتما تغییر ایجاد می‌شود.او با تشبیه نظامیان در ایران به امیرکبیر گفت: امیرکبیر را ببینید او ابتدا امیرنظام بود و بعد امیرکبیر شد و موضوع کاندیدای نظامی هم در ایران همین است.رضایی افزود: امیرکبیر قبل از آنکه مسئولیت صدراعظمی را در دولت برعهده بگیرد، به مدت طولانی در نیروهای مسلح بود و ۳ لقب قبلی او یعنی مستوفی نظام، وزیر نظام، امیر نظام نشان می دهد که کارنامه او در بخش نیروهای مسلح بوده و به پشتوانه ان تجربه توانست، مدیریت اجرایی کشور را ظرف مدت کوتاهی متحول کند.


 
برچسب ها: محسن رضایی

۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ۱۷:۳۳
خود امام خمینی(ره) گفتند نظامیان وارد سیاست نشوند (370523)
۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ۲۲:۲۳
ته پررو (370528)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۱۲/۱۵ ۲۲:۴۴
رضا شاه هم نظامی بود نظامیها در پاکستان دست بالا را از اول داشتندوصدام وحزب بعث در عراق وسوریه ونظامیها در مصر وعراق ولیبی والجزایر وامریکای لاتین ومیانمار وکره وهرجا حکومت داشتند وادعای قاطعیت ومبارزه با فساد داشتند دیکتا تور وفاجعه وفساد عقب افتادگی به ارمغان اوردند خدا نیاورد انروزی که شما نظامیان جزم اندیش وزورگو با رای مردم رییس جمهور شوید (370530)
غلامرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۱۴:۰۸
چرا اصلاح طلبان این قدر حساسیت به خرج می دهند نظامیان که از روحانیان بهترند . حداقل درکی از سیاست دارند . چرا به کاندیدا های روحانی ایراد نمی گیرید . اینهمه روحانی رییس جمهور شد چه گلی به سر مملکت زدند . حرف هایم را سانسور نکنید . (370535)