به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۸:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۲۶۰۲۱۵

تصویب بودجه کرونایی بایدن در سنا

تصویب بودجه کرونایی بایدن در سنا
گروه بین الملل: مجلس سنای آمریکا بودجه پیشنهادی جو بایدن، رئيس جمهوری آمریکا، برای مقابله با پیامدهای اقتصادی بحران کرونا را تصویب کرد.
همه نمایندگان حزب جمهوریخواه با بسته مخالفت کردند و بسته با رأی انحصاری نمایندگان حزب دموکرات به تصویب رسید.مجلس سنا پس از چند روز بحث و گفت‌وگو سرانجام بسته پیشنهادی بایدن را به رأی گذاشت، که نتیجه آن عبارت بود از: رأی مثبت ۵۰ نماینده دموکرات در برابر رأی منفی ۴۹ نماینده جمهوریخواه. یک نماینده جمهوریخواه در رأی‌گیری شرکت نکرد. در نتیجه نیازی به شرکت کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری، در رأی‌گیری پیش نیامد.بسته پیشنهادی با مبلغ هنگفت ۱،۹ تریلیون دلار اکنون باید بار دیگر در مجلس نمایندگان مورد شور و رای‌گیری قرار گیرد؛ از آنجا که نمایندگان حزب دموکرات در این مجلس دارای اکثریت هستند، در تصویب کل بودجه تردیدی وجود ندارد.ارزش بسته پیشنهادی برابربا  حدود یک دهم حجم کل اقتصاد ایالات متحده است.هدف جو بایدن آن است که به اقتصاد کشور نیرویی تازه ببخشد و میلیون‌ها فرصت شغلی پدید آورد.از این بودجه کلان بیشتر مالیات‌دهندگان آمریکایی مبلغ نقدی ۱۴۰۰ دلار دریافت می‌کنند. بسیاری از شهروندان کم‌درآمد از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.افراد بیکار و خانوارهای کم‌درآمد یارانه نقدی مستقیم دریافت می‌کنند. حقوق بیکاری تا ماه سپتامبر برای همگان به مبلغ ۳۰۰ دلار در هفته افزایش می‌یابد.دولت بیشتر هزینه‌های پیشگیری و درمان پاندمی کرونا را به عهده می‌گیرد. همچنین صدها نهاد اقتصادی و آموزشی و بهداشتی از میلیاردها دلار کمک مستقیم برخوردار می‌شوند.بایدن امیدوار است با توشیح مصوبه پیش از نیمه مارس، بسته به اجرا گذاشته شود. کنگره ایالات متحده در پایان ماه دسامبر یک بسته حمایتی به مبلغ حدود ۹۰۰ میلیارد دلار تصویب کرده بود. پیش از آن نیز در آغاز سال و به دنبال اوج‌گیری پاندمی در آمریکا بسته‌ای به حجم ۳ بیلیون دلار تصویب شده بود. از آن زمان میزان بدهی دولت به شدت بالا رفته است.

 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *