به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب : ۲۶۰۳۹۹

کارگردان «میناری»: تحت‌تاثیر کیارستمی بودم

کارگردان «میناری»: تحت‌تاثیر کیارستمی بودم
گروه فرهنگی: کارگردان فیلم مدعی اسکار «میناری» در مصاحبه جدید خود گفت زمانی تحت تاثیر سینمای عباس کیارستمی بوده است. لی آیزاک چونگ کارگردان فیلم مدعی اسکار «میناری» که چند روز پیش جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم بین المللی را نیز به دست آورد در بخشی از مصاحبه اش با نشریه گاردین از تاثیر فیلمسازانی چون عباس کیارستمی بر حرفه اش گفت.
 
لی آیزاک چونگ اگر چه با فیلم سال ۲۰۰۷ خود با عنوان «Munyurangabo» در جشنواره کن مورد ستایش قرار گرفت با این حال دو فیلم بعدی اش یعنی فیلم های «زندگی شانسی» و «آسیب ابیگیل» کمتر دیده شدند. این کارگردان در این باره با احتیاط چنین می گوید: آن فیلم ها از دید من آثار آوانگاردی بودند.لی آیزاک چونگ می افزاید: آن فیلم ها بیشتر تحت تاثیر فیلمسازان مینیمال بود، فیلمسازان بزرگ مولفی چون آندری تارکوفسکی، عباس کیارستمی و هو شیائو-شین تایوانی.
 
کارگردان «میناری» در ادامه می گوید: من هنوزم عاشق فیلم های این فیلمسازها هستم، اما صادقانه بگویم به این موضوع پی بردم که شاید این سینمایی نبود که مناسب من باشد. این روزها عاشق تماشای فیلم های بیلی وایلدر هستم.چونگ اضافه می کند: با این حرف هایم نمی گویم فیلم های سینمای هنری بیش از حد خودشان را جدی گرفته اند اما من خودم نیاز دارم آنها را از مغزم یک ذره بیرون کنم و با فیلم ها خیلی جدی برخورد نکنم.فیلم «میناری» که از آن به عنوان یکی از فیلم های دارای شانس اسکار امسال یاد می شود تا به امروز نزدیک به ۷۰ جایزه در رویدادهای مختلف سینمایی دریافت کرده که مهم ترین شان جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم بین الملل است.
برچسب ها: عباس کیارستمی