>> روزی که بارسلونا روبینیو را به خاطر مسی نخرید - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب : ۲۶۰۴۳۶

روزی که بارسلونا روبینیو را به خاطر مسی نخرید

روزی که بارسلونا روبینیو را به خاطر مسی نخرید
گروه ورزشی: در سال 2005 روبینیو در یک قدمی رسیدن به بارسلونا قرار داشت ولی این اتفاق رخ نداد. رئال مادرید این بازیکن را در آن زمان با قیمت بسیار بالای 30 میلیون یورو از سانتوس خریداری کرد. ستاره برزیلی به عنوان بازیکن آینده‌دار برای رئال مادرید وارد اسپانیا شد ولی پس از 137 بازی و 35 گل با ثبت یک آمار ناامیدکننده در سال 2008 به منچسترسیتی رفت.مارکای اسپانیا در گزارشی نوشت که کمتر کسی می‌داند که روبینیو پیش از رسیدن به رئال در یک قدمی انتقال به بارسلونا قرار داشت ولی خوان لاپورتا این انتقال را به خاطر لیونل مسی لغو کرد.

لیونل مسی که تازه در ابتدای راه بود، توانست با کیفیت بالای خود نظر سران بارسلونا را برای خرید روبینیو از بین برد و خودش به ستاره آینده‌دار تیم لقب گیرد.لاپورتا در این خصوص به ال موندو گفت: روبینیو می‌خواست به بارسلونا بیاید ولی ما لیونل مسی را داشتیم که امیدهای زیادی را زنده کرده بود. ما هیچ وقت به برزیلی‌ها امید نداشتیم. لئو در آن زمان تنها 18 سال سن داشت ولی هیچ کس مثل او نمی‌توانست توپ را کنترل کند. او به مانند دیگو مارادونا و یوهان کرویف و به نظر ما می‌توانست به ستاره دنیا بدل شود. به همین دلیل انتقال روبینیو را لغو کردیم و مسی را به او ترجیح دادیم.

مارکای اسپانیا در این خصوص نوشت که 16 سال پس از این اتفاق، لاپورتا در حالی دوباره ریاست باشگاه را برعهده گرفت که اولین اولویت متقاعد کردن مسی برای ماندن و تمدید قرارداد است.لاپورتا در خصوص رای دادن مسی اظهار داشت: جوری که او با پسرش به سالن انتخابات آمد به ما نشان داد که چقدر عاشق بارسلوناست.
برچسب ها: فوتبال جهان