به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۲
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب : ۲۶۲۶۳۲
جامعه ایران قارونی شده است نه قرآنی

عزت ملت ایران در اقتصاد پویا است نه مقابل آمریکا ایستادن

عزت ملت ایران در اقتصاد پویا است نه مقابل آمریکا ایستادن
گروه سیاسی:  اظهارات جنجالی و عجیب کارشناس صداوسیما درباره آنچه قناعت خواند و توصیه به مصرف برنج خالی و عدم خوردم میوه در شرایط اقتصادی فعلی با بازتاب‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و رسانه‌ای همراه بود.
 در همین خصوص یك عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم  با انتقاد از این ادبیات  گفت: خداوند در قرآن جامعه مطلوب را جامعه‌ای وصف می‌کند که هر زمان مردم اراده کردند، مایحتاج زندگی، بیش از نیاز آنها در دسترس‌شان باشد.
 حجت الاسلام فاضل میبدی با اشاره به رویکرد دوگانه صداوسیما در ارتباط با وضعیت اقتصادی و معیشت مرم می‌گوید: صداوسیما برای برخورد با دولت صف طولانی مرغ را نشان می‌دهد که به واقع خجالت‌آور بوده و در شان ملت ایران نیست که در صف مرغ آن هم با قیمت بالا بایستند اما در مقابل برنامه می‌سازند که مرغ گران است، مردم نخورند.
وی همچنین تاکید کرد: صداوسیما مکرر درباره ناکارآمدی دولت برنامه پخش و بعد هم مردم را به قناعت و نخوردن دعوت می‌کند؟ این چه رویه سیاسی است که رسانه‌ای که باید ملی باشد، در پیش گرفته است.
انقلاب اسلامی قرار بود دنیا و آخرت را توامان آباد کند
عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر ریشه‌های اقتصادی در وقوع انقلاب اسلامی تاکید کرد: یکی از مواردی که باعث شد انقلاب در ایران رخ دهد، مساله اقتصاد، معیشت مردم و فاصله طبقاتی بود که در جامعه وجود داشت و به تعبیر مرحوم امام، انقلاب اسلامی برای آبادی دنیا و اخرت مردم بود.وی ادامه داد: این مساله که مردم امروز از مایحتاج زندگی محروم باشند یعنی ناکارآمدی در اداره کشور! چرا که ۴ دهه بعد از انقلاب، اقتصاد مردم نابه‌سامان است و ارز یا بنزین یا مرغ دو نرخی است.
فاضل میبدی تاکید کرد: مردم ایران با این همه استعدادهای عجیب چرا باید ناچار به خوردن برنج خالی باشند در حالی که ملت‌های عقب افتاده‌تر زندگی بهتر و معیشت مناسب‌تری دارند. تاریخ، تمدن، فرهنگ، استعداد و سخت‌کوشی ملت ایران اسباب سرافرازی است و تعجب می‌کنم که این خانم در صداوسیما بر چه اساسی سخن گفته است.
 هر کس رنگ و لعاب ایدئولوژیک دارد، می‌گوییم تو بهتری و مدیر باش
فاضل میبدی با اشاره به سخن پیامبر اسلامی مبنی بر این که «فقر کفرآفرین است»، تاکید کرد: فقر انواع فساد و فحشا را ایجاد می‌کند و با این شرایط جامعه ما قرآنی نیست، این جامعه قارونی است.عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر این که فقر و نداری مایه عزت نیست، خاطرنشان کرد: عزت این است که جامعه اقتصاد قوی داشته و عدالت اجتماعی در آن ملموس باشد و نابرابری طبقاتی در آن به چشم نیاید.وی ادامه داد: یکی از آقایان گفته بود که ما در مقابل آمریکا می‌ایستیم که عزت ما حفظ شود؛ سوال من این است که مگر عزت ما در مقابل امریکا ایستادن است؟ عزت ملت یعنی این که اقتصادی مستقل و پویا داشته باشد. فاضل میبدی با اشاره به این مساله که مغزهای متفکر از عرصه مدیریت کشور کنار گذاشته‌ شده‌اند، گفت: عده‌ای سودجو و رانت‌خوار را در راس کار گذاشته‌ایم و هر کس رنگ و لعاب ایدئولوژیک دارد، می‌گوییم تو بهتری و مدیر باش.

 
مرجع : اعتمادآنلاین
برچسب ها: ایران

۱۴۰۰/۰۱/۰۴ ۱۴:۴۰
آقایان. اصلاح طلب. و حامی گفتمان سر تعظیم فرود آوردن. در مقابل زورگوئییهای آمریکاو اروپا. اقتصاد پویا. این نیست که شما با امضای برجام و التماس به دشمن و معطل کردن کشور و چشم دوختن به دست بیگانه. شعار اقتصاد. پویا بدی شما هنوز. معنی مقابل. آمریکا. ایستادن را نمیدونی. وقتی یه توافق نامه امضا. می‌کنی و اونا. زیرش میزنند بازم باید التماس. کنی. تا اقتصادت. پویا بشه تحلیلگر. خود عقل کل پندار (371166)
منوچهری
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۱/۰۵ ۱۱:۱۳
باتظر اقای فاضل میبدی موافقم (371199)