به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۸:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ ساعت ۱۲:۳۳
کد مطلب : ۲۶۲۷۷۸

چگونه یک زندگی بدون پشیمانی داشته باشیم؟

چگونه یک زندگی بدون پشیمانی داشته باشیم؟
گروه جامعه:پشیمانی یکی از موانع بزرگی است که می‌تواند در مسیر موفقیت افراد قرار بگیرد. آیا تا به حال کاری انجام داده‌اید که از انجام دادنش عمیقاً پشیمان باشید؟آیا می‌خواهید زمان به عقب بازگردد و بخواهید اتفاقی را که برایتان افتاده است و یا کاری که انجام داده اید، تغییر دهید؟چگونه می‌توانید از اتفاقی که افتاده است، بگذرید و بدون پشیمانی زندگی کنید؟من تقریباً به ۱۲۰ کشور در سراسر جهان سفر و در آن جا کار کرده‌ام و در هر نوع شرایطی قرار گرفته‌ام.همه ما در زندگی کار‌هایی انجام داده‌ایم که خوب یا بد گذشته اند و باید بدانیم به عقب برنمی‌گردیم که بخواهیم دوباره آن کارها را انجام دهیم، اما آیا این بدان معنی است که باید با حسرت زندگی کنیم؟من در ۱۸ یا ۱۹ سالگی برای دیدن دنیا از خانه خارج شدم و تا ۱۰ سال برنگشتم و در حقیقت، در زندگی خود کار‌های زیادی انجام دادم که برای انجام دوباره آن‌ها به عقب باز نگشتم.در این مطلب، چند ایده در مورد چگونگی زندگی کردن بدون پشیمانی ارائه کرده ام.
 
خودتان را از قلاب رها کنید
یکی از بزرگترین مشکلات زندگی این است که ما خودمان را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب شدیم، نمی‌بخشیم و در حقیقت، آن‌ها را به این طرف و آن طرف حمل می‌کنیم و خود را به خاطر آن‌ها سرزنش می‌کنیم.این را به یاد داشته باشید فردی که در گذشته شما، آن کار‌ها را انجام داده است همان فردی نیست که امروز هستید و در واقع شما در حال حاضر، یک فرد کاملاً متفاوت با تجربه‌ها، خرد و بینش متفاوت هستید.شما آن شخصی نیستید که آن کار‌ها را انجام داده است و حالا پشیمان شود، بلکه کسی که آن کار‌ها را انجام داده است، یک نسخه جوان‌تر از خودتان بوده است. بنابراین، بهتر است خودتان را ببخشید و از قلاب رها کنید.

 هر کسی اشتباه می‌کند
اشتباه کردن به اندازه نفس کشیدن بخش طبیعی از زندگی است. اشتباهات همان چیزی هستند که به رشد و یادگیری ما کمک می‌کنند و همان چیزی هستند که به ما کمک می‌کنند نسخه‌های مختلفی از خودمان را در زندگی ببینیم.دفعه بعدی که احساس پشیمانی کردید، سعی کنید با خود بگویید: "من خودم را آزادانه برای هر اشتباهی که مرتکب شده‌ام، می‌بخشم. "اگر خودتان را ببخشید، می‌توانید پیشرفت کنید و به زندگی خود ادامه دهید.

 به دنبال درس باشید
 سعی کنید از خود بپرسید: "از این تجربه چه آموختم؟ این تجربه برای یادگیری من چه چیزهایی به همراه داشته است؟ آیا باید کاری بیشتر انجام دهم یا کار کمتری انجام دهم تا دوباره این اشتباه را تکرار نکنم؟ "اگر به سخت‌ترین تجربیات خود به عنوان یک درس نگاه کنید، همیشه یک درس عالی پیدا خواهید کرد، البته به شرطی که از هر تجربه خود یاد بگیرید و این یادگیری را با خود به همراه داشته باشید و به تجربه‌های دیگر خود نیز منتقل کنید که این خود، یک پیشرفت است.زندگی امروز شما نتیجه همه انتخاب‌ها و تصمیمات شما در گذشته است و در حقیقت، وقتی انتخاب‌های جدیدی انجام می‌دهید، آینده جدیدی را برای خود به وجود می آورید.
برچسب ها: مهارت زندگی