به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۱:۰۰
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب : ۲۶۳۵۱۶
حرف و عمل رییس جمهور همخوانی ندارد

زودتر به روحانی واکسن کرونا بزنند تا کارهای کشور را اینقدر عقب نیندازد

زودتر به روحانی واکسن کرونا بزنند تا کارهای کشور را اینقدر عقب نیندازد
گروه جامعه: بیش از ۱۰ ماه از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد و در این مدت به‌قدری اختلاف‌نظر بهارستان‌نشینان با دولت زیاد بوده که گاهی کار به توهین هم کشیده شد تا جایی که رهبر انقلاب در ارتباط ویدئویی خود به نمایندگان در این رابطه تذکر دادند. هرچند در این ماه‌ها نمایندگان مجلس جشنواره‌ای از سوال، تذکر و کارت زرد بر علیه وزرای دولت به راه انداختند اما اوج این اختلافات را می‌توان در ارائه لایحه بودجه دولت به مجلس و رد کلیات آن توسط نمایندگان دید.رییس جمهور به بهانه کرونا بیش از یک سال است که به مجلس نرفته است تا این نظریه تقویت شود که تا پایان دولت، رابطه مجلس و دولت بهتر از این نخواهد شد.

از این‌رو به سراغ سید کریم حسینی نماینده اهواز در مجلس رفتیم تا نظرات او را درباره رابطه مجلس و دولت و آینده همکاری میان قوه مقننه و مجریه جویا شویم. او در این باره  گفت: روابط بین مجلس و دولت در دوره‌های گذشته نیز فراز و نشیب‌هایی داشته است و این موضوع فقط به شخص اول این دو قوه برنمی‌گردد.

رفتارهای روحانی باعث بی‌اعتمادی در میان مردم شده
رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان افزود: روسای هر دو قوه در ارائه دیدگاه‌ها و نظرات کلان کشور موثر هستند ولی برای این تعاملات عزم و اراده‌ای از سوی کل تیم هر دو طرف لازم است و این کم‌کاری در بسیاری از مواقع از طرف دولت بوده است.این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: جر و بحث و اختلاف‌نظر طبیعت کار است و این موضوع به پویایی روند رو به رشد کشور کمک بسیاری می‌کند، کما اینکه دیدیم در فصل بودجه مراودات سنگینی از بابت اختلاف دیدگاه‌ها وجود داشت، ولی باعث شد که برای بار دوم بودجه به صحن علنی بیاید و مصوبه خوبی از آن درآمد و آراء بالایی هم گرفت.

این چهره اصولگرای مجلس یازدهم اظهار داشت: حضور رییس جمهور در چند مقطع در مجلس ضرورت داشت که متاسفانه کرونا بهانه خوبی برای نیامدن آقای روحانی به مجلس بود. از این‌رو ما توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر واکسن کرونا را به رییس جمهور تزریق کنند تا ایشان بتواند به بازدید‌ها و سفر‌های استانی و حضور در مجلس بپردازد و بهانه دیگری نداشته باشد.حسینی در ادامه گفت: آقای روحانی باید از خودش ایثارگری نشان دهد و بیشتر در بین مردم حضور داشته باشد، چون بالاخره بیماری کرونا هست و مرگ هم حق است، ولی اینکه رییس جمهور مردم را دعوت به مقاومت می‌کند و خودش از خیلی از چالش‌ها دوری می‌کند در بین مردم باعث بی‌اعتمادی شده است، چون حرف با عملش همخوانی ندارد. فرمانده یک لشکر خودش باید جلودار باشد تا اعضاء لشکر هم همراهی کنند و این موضوع در آقای روحانی وجود ندارد.وی افزود: برای اثبات این موضوع که اراده تعاملات از طرف مجلس بیشتر بوده است اینکه در ۹ ماه گذشته نماینده‌ها مرتباً در وزارتخانه‌ها حضور داشته‌اند و ترافیک ملاقات نمایندگان با وزرا را شاهد بوده‌ایم. پس عزم و اراده در نمایندگان برای پیگیری کار مردم وجود داشته است در حالی که کرونا برای نمایندگان هم بوده و هست.

رابطه میان دولت و مجلس بهبود یابد
حسینی یادآور شد: بعضی وزرا به نسبت قابل ملاحظه‌ای در صحن مجلس و کمیسیون‌ها حضور پیدا کردند و بعضی‌ها نیز به استان‌ها رفتند، ولی باز هم شاهد کم‌کاری زیادی از طرف دولت و تیمش بوده‌ایم و حقیقتاً توقع مردم مخصوصاً در این بحران اقتصادی بیش از این است.رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: در چند ماه پیش‌رو که از عمر دولت باقی مانده باید تعاملات دو قوه برای رفع مشکلات مردم بیشتر شود و رابطه‌ها بهبود پیدا کند وگرنه این وسط مردم بیشترین آسیب را خواهند دید.
مرجع : رویداد۲۴
برچسب ها: حسن روحانی

۱۴۰۰/۰۱/۱۰ ۱۲:۳۵
بورس را به امید روحانی واردشدم و۱۰۰م وام واردش کردم بدبخت شیدم (371303)
۱۴۰۰/۰۱/۱۰ ۱۲:۴۸
اگر ترافیک رفتن نمایندگان نزد وزرا برای حل مشکل مردم باشد عمل نیکویی است ،اما اگر برای حل مشکل خود و گرفتن امتیاز باشد خدا به داد این مردم برسد (371304)
۱۴۰۰/۰۱/۱۰ ۱۴:۵۱
همین رابطه خوب و عالی دولت و مجلس هست که پدر مردم را در آورده و انقلاب را نابود کرده (371309)
۱۴۰۰/۰۱/۱۰ ۱۶:۰۳
گفتن آخرین نفر هستن که میزنن (371311)
۱۴۰۰/۰۱/۱۱ ۰۵:۰۸
بابا بس کنید تورو خدا این حرف و حدیثارو....آخه یخورده انصاف و مروّت هم خوبه والّاه!!!آی ملت واقعا چقد دیگه باید تحمل کنیم این فشار اقتصادی رو....اصلا تحملی هم مونده واسمون!!‌‌‌‌‌¿!!الان من25سالمه بخدا،بقرآن،به پیربه پیغمبر میترسم ازدواج کنم چون واقعا نمیتونم بااین اوضاع گرونی، جهزیه تهیه کنم.باورکنین من یکی که کم آوردم با این وضع الان مملکتمون (371316)