به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ ساعت ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۲۶۳۹۰۵

جنجال رونالدو، خیال آسوده علی دایی

جنجال رونالدو، خیال آسوده  علی دایی
گروه ورزشی: با شروع دوباره بازی‌های ملی از اوایل فروردین 1400 بار دیگر بحث داغ گل‌های کریستیانو رونالدو و تلاش او برای رسیدن به رکورد علی دایی بر سر زبان‌ها افتاد. رویارویی تیم ملی پرتغال با حریفان نسبتاً آسان در این مقطع زمانی باعث شده بود تا هواداران رونالدو امیدوار به شکسته شدن رکورد دایی توسط او باشند. بر اساس برنامه بازی‌های ملی، تیم ملی پرتغال در مقطع زمانی یاد شده بایستی مقابل تیم‌های آذربایجان، صربستان و لوکزامبورگ قرار می‌گرفت که هر سه بازی طی روزهای اخیر انجام شد اما رونالدو فقط موفق به گلزنی مقابل لوکزامبورگ شد تا شاهد به وجود آمدن حواشی باشیم که اوج آن بعد از بازی با صربستان بود.

پرتغال مقابل آذربایجان با گل به خودی بازیکن حریف پیروز شد و بازی این تیم با صربستان نیز در حالی با تساوی دو بر دو به پایان رسید که نام رونالدو در میان گلزنان دیده نمی‌شد. رونالدو که در بازی اول با آذربایجان موفق به گلزنی نشده بود، امید زیادی داشت که در بازی دوم برای تیمش گل بزند اما این اتفاق نه تنها رخ نداد بلکه شاهد به وجود آمدن یک جنجال بزرگ از سوی ستاره پرتغالی در دقایق پایانی بودیم.

در دقیقه 3+90 رونالدو روی پاس مندس با یک ضربه نه چندان قدرتمند دروازه حریف را نشانه گرفت و در حالی که توپ در آستانه ورود به درون دروازه بود استفان میتروویچ مدافع تیم صربستان با حضوری به موقع توپ را از روی خط بیرون کشید. داور بازی با تصمیم کمکش، این صحنه را گل تشخیص نداد تا شاهد اعتراضی شدید از سوی رونالدو باشیم. در حالی که هنوز دنی ماکیلی سوت پایان بازی را به صدا درنیاورده بود، رونالدو از زمین بازی بیرون رفت و زمانی که در حال خروج از زمین مسابقه بود بازوبند کاپیتانی را از بازو در آورد و آن را به زمین کوبید.

رونالدو در دیدار با لوکزامبورگ گل دوم تیمش را در دقیقه ۵۰ به ثمر رساند تا اختلافش با بهترین گلزن ملی جهان را کم کند. البته این بازیکن در دقیقه ۷۷ هم گل دیگری را به ثمر رساند که کمک داور به اشتباه اعلام آفساید کرد تا برای دومین بازی پی در پی رونالدو از داوری لطمه بخورد و بر تعداد گل‌هایش اضافه نکند. به این ترتیب فاصله رونالدو و دایی تنها شش گل است تا فشار سنگین شکستن رکورد همچنان روی دوش ستاره پرتغالی باقی بماند. بعد از اتفاقات اخیر، عمر مومنی، کاریکاتوریست شناخته شده اردنی که بارها رقابت دایی و رونالدو را به تصویر کشیده است، یک بار دیگر دست به کار شد و طرحی دیگر از این رقابت نفسگیر و حساس جهانی را به نمایش گذاشت. در این طرح، علی دایی با لباس تیم ملی ایران و با چهره‌ای که مربوط به دوران ابتدایی فوتبالش است، تابلویی را به دست دارد که تعداد گل‌های ملی‌اش را به نمایش گذاشته است. در سمت مقابل نیز تصویر رونالدو دیده می‌شود که با لباس تیم ملی پرتغال، مربوط به بازی با صربستان در حال حرص خوردن است و بازوبندش را هم به زمین کوبیده.

البته علی دایی بارها اعلام کرده که رکورد برای شکستن است و هرگز از اینکه رونالدو به آمار گل‌های ملی او برسد، ناراحت نمی‌شود. رونالدو اما در دیدارهایی که می‌توانست به راحتی گل بزند، مقابل آذربایجان و صربستان موفق نبود و برابر لوکزامبورگ هم فقط یک گل زد تا اختلاف فعلاً شش گل باقی بماند. البته با توجه به ادامه حضور رونالدو در تیم ملی پرتغال، احتمالاً شاهد شکستن این رکورد خواهیم بود. مگر اینکه اتفاق خاصی برای رونالدو رخ بدهد و این بازیکن برای همیشه از بازی‌های ملی کنار برود. موضوعی که خیلی بعید است و نمی‌توان روی آن حساب کرد.
برچسب ها: علی دایی رونالدو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *