به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : ۲۶۴۰۳۴

انقلاب در همۀ سطوح به جانباز نیاز دارد

انقلاب در همۀ سطوح به جانباز نیاز دارد
گروه سیاسی: نماینده تهران در مجلس  گفت: کسانی که در فکر ریاست طلبی و وزارت‌خواهی هستند وارد این میدان نشوند، زیرا چیزی نصیبشان نخواهد شد. انقلاب ما در شرایط امروز در همۀ سطوح به جانباز نیاز دارد.
سید مصطفی میرسلیم در تحلیل شرایط کشور و الزامات دولت آینده، اظهار داشت: سال ١٤٠٠ ضمن این که نویدهای خوبی در بردارد، درایت و تلاش مضاعفی را طلب می‌کند تا قرین موفقیت شود.
وی با بیان اینکه در میان شروط موفقیت دو شرط لازم است، تصریح کرد: دولت آینده در عین ضرورت شناخت داشتن از شرایط حاکم بر کشور و فضای بین‌المللی و لزوم تدوین برنامه مناسب برای چاره جویی مشکلات موجود، باید هرچه دارد، از آبرو و توانایی و کاردانی و قدرت مشورت و انعطاف و دوراندیشی، همه را بکار گیرد و آماده باشد که اصلا قدر زحمات او را نشناسند و حتی آماج همه گونه ناسزایی بشود و در یک کلام برای فداشدن مهیا شود و نه برای کسب نام و نان.
میرسلیم، تاکید کرد: دولت آینده ابتدا باید با دقت خزانه را از دولت دوازدهم تحویل بگیرد و هر وزارتخانه وضع موجود خود را به طور دقیق گزارش دهد و با تأییدیۀ دیوان محاسبات تحویل وزیر آینده بدهد.
وی گفت: اگر نقطۀ شروع کار دولت آینده روشن نباشد هیج گاه نخواهد توانست از عملکرد خود دفاع کند. اینها غیر از کلیاتی است که همه می‌دانند و برای آنها باید در فکر راه حل فوری بود، یعنی، سقوط بی‌سابقه ارزش پول ملی و رشد فاجعه بار نقدینگی و تورم فلج کننده و فروپاشی بازار سهام و اوراق بهادار و بی‌اعتمادی مردم به آن و خصوصا خطر جدی کسر بودجه معتنابه به دلیل واهی بودن بسیاری از درآمدهای منظور شده در قانون بودجه.
نماینده تهران در مجلس  تصریح کرد: دولت آینده خواب و خوراک نخواهد داشت، وقت سرخاراندن هم نخواهد یافت، در شرایط انقباضی، خروج از رکود و رونق دادن به اشتغال مولد و رفع موانع کسب و کار و پاسخگویی به توقعات و مطالبات رو به افزایش و برحقّ مردمی و بریدن دست مفسدان و ریشه کنی فرآیندهای فسادزا، از پس هر کسی بر نمی‌آید؛ هزار نکته غیر از حُسن می‌باید.
میرسلیم به نقش مردم و همکاری آنها با دولت اشاره کرد و گفت: همراهی مردم با دولت و فرصت دادن به دولت برای اقدام به ترتیب اولویت و اعتماد کردن به اقدامات ضربتی و اضطراری، که ممکن است چند ماه صبر و تحمل نیاز داشته باشد تا تمام آثار مثبت و امیدبخش خود را ظاهر کند.
وی ادامه داد: عدم توجه به لزوم مراعات اولویت‌ها و به ضرورت اقدامات سنجیده باعث اتلاف بیت المال و در نهایت نارضایتی بیشتر خواهد شد. مردم مظلوم و شریف ما باید توجه داشته باشند که هشت سال فرصت سوزی را یک شبه نمی‌توان جبران کرد و هرکس چنان توقعی را دامن زند، خیانت به مردم کرده است.
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ابراز امیدواری کرد که این گره پیچیده را می توان باز کرد اما با درایت و پایمردی و شکیبایی و همدلی. البته ما در مجلس سعی می کنیم راه آینده را تا آنجا که می توانیم و در اختیارمان است، هموار کنیم که دوران گذار هرچه زودتر و با نتیجۀ مثبت به نفع مردم، خصوصا گروه‌های آسیب پذیر، سپری شود. تمام اینها منوط به آن است که انتخاب آینده درست انجام گیرد و اشتباهات گذشته تکرار نشود.
 
مرجع : ایرنا
برچسب ها: انتخابات