به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۰:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب : ۲۶۴۱۳۹

اسدی:چمن بلند هوش میزبان را نشان می‌دهد

اسدی:چمن بلند هوش میزبان را نشان می‌دهد
گروه ورزشی: بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: طبیعی است تیم پدیده به عنوان میزبان از هر حربه ای برای به نتیجه رسیدن مقابل تیم بزرگ پرسپولیس استفاده کند.ابراهیم اسدی درباره تساوی یک بر یک تیم فوتبال پرسپولیس مقابل پدیده مشهد در هفته نوزدهم لیگ برتر اظهار داشت: طبیعی بود با توجه به تعطیلات، تیم پرسپولیس از شرایط مسابقه فاصله گرفته باشد. در سوی مقابل پدیده بازی را از عقب بسته بود اما پرسپولیس برای نتیجه گیری نیاز به بالا بازی کردن داشت.وی افزود: پرسپولیس در نیمه اول موقعیت‌های زیادی به دست آورد اما قانون فوتبال این است اگر گل نزنی، گل می‌خوری. پرسپولیس در این نیمه فرصت‌های زیادی را از دست داد و در نهایت دقیقه 1+45 گل خورد. در نیمه دوم هم توانست نتیجه را مساوی کند. هرچند نتیجه تساوی در خانه حریف قابل تحمل است اما امیدوارم پرسپولیس در بازی بعدی بتواند این نتیجه را جبران کند و در خانه خودش موفق باشد.

هافبک اسبق پرسپولیس درباره انتقادهای یحیی گل‌محمدی از بلندی زمین چمن ورزشگاه امام رضا(ع) توضیح داد: به هر حال طبیعی است تیم پدیده به عنوان میزبان از هر حربه ای برای به نتیجه رسیدن مقابل تیم بزرگ پرسپولیس استفاده کند. این چمن بلند هم کار را برای پرسپولیس سخت کرد و بازیکنانش نتوانستند آنگونه که باید در این زمین بازی کنند. این موضوع و مشکلی که برای پرسپولیس به وجود آمد، هوش تیم میزبان را می‌رساند.

اسدی درباره ادامه فرصت سوزی بازیکنان پرسپولیس مقابل پدیده به ویژه مهدی عبدی عنوان کرد: کادرفنی باید در بخش چارچوب شناسی بیشتر با بازیکنان کار کنند. عیسی آل کثیر پس از مدت ها به بازی برگشت و نمی‌توان به وی ایراد گرفت اما باید با سایر نفرات بیشتر کار شود و با مهاجمان در بخش چارچوب شناسی بیشتر کار کنند. مربیان باید با تمرینات بیشتر بازیکنان را به زدن ضربات داخل چارچوب عادت بدهند.وی درباره اینکه آیا این فرصت سوزی‌ها در کورس قهرمانی به ضرر پرسپولیس تمام نمی‌شود، گفت: فکر می‌کنم اگر پرسپولیس می خواهد فاصله‌اش با سپاهان زیاد نشود باید همچنان انگیزه و تفکر قهرمانی داشته باشد تا صدر را حفظ کند. این امر هم به سیستم و سیاست باشگاه و کادرفنی بازمی‌گردد.

پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: باشگاه و کادرفنی باید کاری کنند تا بازیکنان از لحاظ ذهنی، روحی و روانی آماده شوند و از این طریق خود را در کورس قهرمانی نگه دارند. افزایش اختلاف امتیاز با صدر جدول کار را سخت می‌کند. شاید چهار سال قهرمانی متوالی و دو بار رسیدن به فینال آسیا تفکر موفقیت را برای بازیکنان عادی کرده باشد اما باشگاه باید با سیاست‌ها و تدابیر خود همچنان شخصیت قهرمانی را در وجود آنها حفظ کند زیرا این تیم همچنان لیاقت قهرمانی دارد.
برچسب ها: پرسپولیس