>> بهترین دستگاه‌های فلزیاب، طلایاب و گنج یاب از نظر کیفیت کدامند؟ - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۴۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۲۶۴۴۶۹

بهترین دستگاه‌های فلزیاب، طلایاب و گنج یاب از نظر کیفیت کدامند؟برای خرید یک طلایاب،فلزیاب وگنج یاب خوب احتیاج به داشتن چند تا نکته هست که فلزیاب فراز 09120896040 در دانستن آنها شما را در یک خرید موفق یاری خواهد کرد، در این مطلب به توضیح این موضوع میپردازیم. 
درحال حاضر در ایران دستگاه‌های مختلف فلزیاب، طلایاب و گنج یاب با مارک‌ها و قیمت‌های بسیار متنوع و متفاوتی وجود دارد که تولید داخل ایران یا تحت لیسانس شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ یا کوچک خارج از ایران هستند.
درمرحله ی اول باید توسط فروشنده برای خریدارنیاز سنجی مناسبی برای کارایی دستگاه به عمل بیاد تا بهترین نتیجه را برای تامین نیاز خریدار داشته باشد.در این مرحله بهترین دستگاه با توجه به نیاز کاربر، ابعاد فلزیاب، نوع سیستم ( شعاع زن، نقطه زن، اسکنر، ایمیجر و...) با سنسور‌های گوناگون معرفی و انتخاب میشود.
حتی برخی فلزیاب‌ها قادر به تفکیک فلزات یا تنظیمات جستجوی فقط طلا هستند و هچنین نقطه ی دقیق هدف را به ما نشان می‌دهند که در هر صورت اگر نیاز به خریدی مطمئن دارید باید مدل مناسبی را از شرکت معتبر و با اصالت تهیه کنید.
هنگام خرید بهترین دستگاه فلزیاب،طلایاب و گنج یاب باید نکاتی را باید رعایت کنیم که اول از همه نوع تفکیک در دستگاه فلزیاب و قدرت تفکیک است همچنین از شرکت معتبر با مکان مشخص با سابقه بالا در یک مکان مشخص خرید کنید  و از جایی خرید کنید که خدمات پس از فروش فلزیاب به شما بدهند. گزینه‌های Just Gold  تکنولوژی جدیدی است که در سال‌های اخیر به سیستم‌ها اضافه شده است و جزء مزایای اصلی یک فلزیاب به حساب می‌آید.


 
حال با توجه به نکات ارائه شده، شرکت فلزیاب فراز برای شما فلزیاب IMAGER 25000 و SHARK 33000 را پیشنهاد و معرفی میکند.
این دستگاه با اسکنر سه بعدی امریکایی و ردیاب‌های فلزی با گنج یاب حرفه ای ایمیجر ۲۵۰۰۰ اسکنر شما قادر خواهید بود : فلزهای مدفون شده و حفره‌ها و اتاقک‌ها و رگ‌های طلا، گنج‌های گمشده، تاسیسات زیرزمینی در حالیکه دارای ناهنجاری مانند غار و گسل وجود داشته باشد را یافت کنید.
روش کار این دستگاه بررسی تغییرات ميدان الکترومغناطیسی است که در زمین منتشر می‌شود. کیف حمل محافظ ضد ضربه و آب کامپیوتر به صورت لبتاب و دسته ی قابل تنظیم دارد و دارای باتری 18 شارژر 18V- دفترچه راهنما است.

سیستم اسکنر ايميجر ۲۵ هزار تنها دستگاهی هست که میتوانید با ۸ سنسور اسکن زنده بگیرید و نسخه جديد و ورژن ۲۰۱۸ این سیستم هم به بازار روانه شده و مشتریان و دوستاران این گونه سیستم‌ها میتوانند از جدید ترین آپدیت این سیستم‌ها بهرمند شوند.
این سیستم به دلیل بالانس شدن با خاک ایران هنگام مونتاژ از کیفیت کار بالایی در خاک ایران برخوردار است.
آموزش رایگان دارد و کتابچه‌های ترجمه شده ی فارسی در اختیار خریداران قرار میگیرد و شما میتوانید با اسکن از زمین در هر شرایطی کار خود را انجام دهید.
دستگاه فلزیاب SKARK 33000 یکی از انواع فلزیابی‌هایی است که میتواند به صورت اختصاصی روی طلا تمرکز داشته باشد. اسکنر‌های آمریکایی جت اسکن محصول شرکت اف جی ام الکترونیک امریکا fgmelectronic     میباشد.دارای : ردیاب آنالوگ، ردیاب دیجیتال نقطه زن، مگنومترینگ، گرادیومتر میباشد و همچنین اسکن لایو ویدیویی زنده و پردازش آنلاین سه بعدی دارد و در چارت ویوو نمایش درجا و دقت حذف ذرات بسیار بالا و سخنگو است و دارای بالانس اتوماتیک، کم حجم و پر قدرت است.
همانطور که زیاد میشنوید و میدانید طوری در بین مردم و فکر ما جا افتاده است که هرچیزی قیمت بالاتری داشته باشد حتما کیفیت بهتری هم دارد و کارایی بیشتری دارد در صورتی که در خرید فلزیاب اینطور نیست.
فلزیاب‌ها با توجه به کارایی و امکانات و قابلیت‌هایی که دارند قیمت گذاری میشوند و گاهی حتی یک فلزیاب ارزان قیمت هم میتواند کار مارا راه بیاندازد، در نتیجه در اصل نوع نیاز و کاربری ما و اپراتور است که قیمت یک فلزیاب را مشخص میکند.
 
در فلزیاب‌های نقطه زن :
همان طور که از نام این دستگاه مشخص است، فلزیاب نقطه زن برای مشخص کردن نقطه دقیق هدف در زیر زمین است که پس از شعاع زنی هدف مورد نظر و پیدا کردن محدوده تقریبی هدف باید به کمک یک فلزیاب نقطه زن مکان دقیق هدف را مشخص کرد. از انواع مختلف این نوع دستگاه می‌تواند به فلزیاب‌های VLF، PI، BFO و نقطه زن‌های دستی کوچک نام برد.
نقطه زنی با فلزیاب پالسی PI یا هر نوع فلزیاب مغناطیسی وابسته به روش حرکتی MOTTION میباشد  و در روش غیر حرکتی یا نقطه زنی DC با فلزیاب پالسی PI یا فلزیاب وی ال اف VLF به دلیل ارام یا کمتر بودن حرکت سرجستجوگر یا عامل ارسال کننده دریک محدوده کوچک وجود انحراف یا خطا کاهش می‌یابد اما حساسیت بالا برای عمق زیاد در فلزیاب پالسی  PI موجب خطا در عملکرد بخصوص در روش حرکتی MOTION میگردد
 همه فلزیاب‌های نقطه زن و سیستم‌های پالسی مجهز به یک تنظیم بالانس زمین (balance ground) هستند. معمولا این گزینه با اسامی تریشلد، گراند، بالانس، Tune و … مشخص می‌شوند.

امروزه فلزیاب‌های PI پالسی  یکی از پرکار برد ترین فلزیاب‌های مورد استفاده درمیان کاوشگران است. در تکنولوژی این فلزیاب‌ها به دو کویل مجزا نیاز نبوده در این دستگاه‌ها یک کویل با سایز‌های مختلف به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده می‌شود. در این تکنولوژی از طریق یک سیم پیچ شارژ پالس‌های جریان را نشان می‌دهند. هر پالس دارای یک میدان مغناطیسی مختلط است وقتی پاس خاموش می‌شود این میدان‌های مغناطیسی نیز از بین خواهد رفت و این امر موجب به وجود آمدن یک دامنه شیب دار در کویل می‌شود و این امر موجب به وجود آمدن جریانی از کویل می‌شود که (back emf) نام دارد. زمانی که اجسام فلزی در اطراف میدان مغناطیسی سیم پیچ هستند پالس یک میدان مغناطیسی مخالف در آنها ایجاد می‌کند. سپس موج به وجودآمده را به وسیله پیش تقویت کننده تقویت کرده و به قسمت صوتی دستگاه منتقل می‌شود.

از نکات مهمی که در سیستم نقطه زن پالسی  بسیار چشم گیر است حساس نبودن آنها به کانی‌های موجود در زمین است. از آنجایی که خاک ایران دارای آلودگی‌های بسیاری است این دستگاه حساسیتی در برار این آلودگی‌ها نشان نمی دهد. همچنین از دیگر مزایای سیستم نقطه زن پالسی می‌توان به عمق بالاتر آنها نسبت به دستگاه‌های وی ال اف اشاره کرد. لازم به ذکر است که فلزیاب‌های پالسی می‌توانند 3 تا 3مترو نیم عمق زنی داشته باشند که در مقایسه با دستگاه‌های VLF بسیار بیشتر است. البته در کاتالوگ‌های دستگاه‌های پالسی میزان عمق زنی تا 8 متر نیز نوشته شده که می‌توان گفت این موضوع تنها برای فروش بیشتر و بهتر محصولات توسط افراد سود جو به وجود آمده و تنها روشی برای سوء استفاده از افراد به شمار می‌آید.
این دستگاه‌ها حساسیت پایین تری نسبت به فلزات با ارزش مثل طلا را دارند. و قدرت تفکیک آنها بسیار ضعیف تر از نمونه‌های دیگر است.

اما در شرکت فلزیاب فراز 09120896040 شما با مشاوره با کارشناسان حرفه ای این زمینه و آشنایی با انواع فلزیاب، طلایاب و گنج یاب میتوانید حسب نیاز خود دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.
مهمترین عامل خدمات پس از فروش است که معمولا در خرید فلزیاب شاهد آن نیستیم یا اگر هم بگویند خدمات دارند به دلیل نداشتن دفتر ثابت دستتون به شرکت فروشنده نمیرسد اما شرکت فراز با بیش از 20 سال سابقه در زمینه ی خرید و فروش فلزیاب دارای دفتر فروش ثابت و مکان مشخص میباشد و خدمات پس از فروش گسترده ای در زمینه ی تعمیر و تعویض و آموزش رایگان و تست دستگاه در حضور مشتری دارد که خیال خریداران را از بابت سلامت جنس خریداری شده راحت میکند.
 
در رابطه با ردیاب‌ها :
شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که ردیاب‌های آنتنی چگونه کار می‌کنند. ردیاب یا سیستم شعاع زن آنتنی مانند یک قطب نمای بزرگ عمل می‌کند. در حقیقت یون خارج شده از سطح زمین باعث تولید یک جریان بسیار کم در آنتن‌های ردیاب و شعاع زن می‌شود. این جریان یک میدان مغناطیسی را تولید می‌کند و باعث گردش آنتن‌های ردیاب و سیستم شعاع زن آنتنی می‌شود.

در مورد اسکنر‌ها :
بیشتر افرادی که تا کنون دستگاه فلزیاب ندیده اند و یا با آن کار نکرده اند گمان می‌کنند که این دستگاه، دستگاهی است که آن را روی زمین قرار می‌دهند  و بعد از روشن کردن دستگاه فلزیاب به شما یک تصویر از هدف نمایش می‌دهد که این تصویر نمایشگر شکل، حجم، ابعاد و وزن هدف به صورت واقعی است.
ولی باید اطلاع داشته باشید که چنین سیستمی تا کنون ساخته نشده است  و سیستم فلزیاب که خود هدف را عینا نشان دهد وجود خارجی ندارد.
دلیل این مورد هم این است که برای به دست آورن شکل واقعی هدف، دستگاه فلزیاب باید دور هدف بچرخد و ما با دستگاه فلزیاب نمی توانییم  دور هدف بچرخیم و تنها می‌توانیم از یک بعد سیگنال ارسال کنیم و اطلاعات دریافتی را با پردازشگر مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.
برای مثال  دستگاه MRI را در نظر بگیرید که دور بیمار می‌چرخد و یک اسکن کلی از همه ابعاد به پزشک بیمار می‌دهد.

اما در دستگاه‌های فلزیاب تصویری چون ارسال سیگنال از طریق سنسورها از طرف بالای خاک به سمت پایین ارسال می‌شود
ما می‌توانیم تنها به یک بعد از تصویر هدف دسترسی داشته باشیم که در حیطه فلزیابی به سنسورهای ۳ بعدی معروف شده اند.
در واقع واقعیت امر این است که در یک فلزیاب تصویری با قدرت بالای تفکیکی تنها می‌توان مشخص کرد  که آیا فلز در زیر خاک جز گروه فلزاتی که دارای خاصیت مغناطیس شوندگی  مانند فولاد و چدن  و آهن میباشد یا  دسته دوم فلزاتی که قابلیت مغناطیس شوندگی ندارند.از این دسته می‌توان به سرب و قلع و مس و طلا و برنز و برنج و  حتی آلومینیوم اشاره کرد. البته باید به این نکته اشاره کرد که طلا یاب دستگاهیی جدا از فلز یاب نیست.
بلکه نوعی از فلز یاب است که می‌تواند با دقت بالایی در مورد این فلز با ارزش عمل نماید و از این رو شاید اسم  آن را طلایاب تصویری گذاشته اند.

در شرکت فلزیاب فراز سعی شده است تا بهترین دستگاه‌های بازارهای بین المللی به شما معرفی شود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین کارشناسان ما ازطریق سایت، تلگرام، اینستاگرام به صورت 24 ساعته آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان هستند.
آدرس سایت :   http://talayab111.com
آدرس کانال تلگرام : FGM133@
آدرس صفحه اینستاگرام : @Faraz_Felezyab
شماره واتس اپ : 09120896040
شماره‌های تماس :  09120896040 - 09120441541