به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۲۶۴۴۸۴

عبور سیارکی به اندازه برج پیزا از کنار زمین

عبور سیارکی به اندازه برج پیزا از کنار زمین
گروه علمی: سیارکی به اندازه برج کج پیزا فردا از کنار زمین عبور خواهد کرد. آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است یک صخره فضایی به قطر ۶۰ متر فردا (سه شنبه، ششم آوریل) از کنار زمین عبور خواهد کرد؛ اقدامی که از سوی ادارهٔ کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) نیز رهگیری شده است.این سیارک که طبق اعلام آژانس فضایی اروپا ۶۰ متر قطر دارد، اندکی از برج کج پیزا بزرگتر است؛ چرا که طول این برج ۵۷ متر است.
 
گفته می‌شود این سنگ با سرعت زیاد بالغ بر ۳.۷ کیلومتر در هر ثانیه حرکت می‌کند.ناسا این سیارک را در رده صخره‌های فضایی آپولو دسته بندی کرده است. سیارک‌های آپولو، گروهی از سیارک‌های نزدیک به زمین هستند که دارای محور مداری بزرگتر از زمین هستند.این سازمان اعلام کرده است که این سیارک از فاصله سه میلیون و ۲۳۰ هزار مایلی (حدود ۵ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۱۸۱ کیلومتری) زمین عبور خواهد کرد. این در حالی است که متوسط فاصله میان زمین و ماه در حدود ۲۳۹ هزار مایل است.ناسا سالیانه هزاران سیارک را ردیابی می‌کند که تمامی آن‌ها معمولا به سلامتی از کنار سیاره ما گذر می‌کنند. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که ناسا اعلام کرده بود سیارک موسوم به «خدای هرج و مرج» (God of Chaos) تا صد سال دیگر به زمین برخورد نخواهد کرد.
برچسب ها: سيارک
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *