به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب : ۲۶۴۵۱۸

کشته شدن تروریست‌های طالبان در افغانستان

کشته شدن تروریست‌های طالبان در افغانستان
گروه بین الملل: وزارت دفاع افغانستان،  با انتشار طلاعیه‌ای اعلام کرد: در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان در هشت ولایت این کشور، ۱۱۰ شبه نظامی طالبان کشته و ۸۱ تن دیگر زخمی شدند.
 در این اطلاعیه آمده، شبه نظامیان طالبان طی ۲۴ ساعت گذشته در درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای امنیتی افغانستان کشته و زخمی شدند.این افراد طالبان در ولایت‌های غزنی، ننگرهار، زابل، هرات، کندز، بغلان، بدخشان و قندهار افغانستان کشته و زخمی شده‌اند.براساس این اطلاعیه، در این رویداد ۱۳۵ مین که توسط طالبان در نقاط مختلف افغانستان جاسازی شده بود، خنثی شد و مقداری زیادی از جنگ افزار این گروه نیز تخریب شد. گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.این رویداد در شرایطی رخ داده که در این روزها درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان در نقاط مختلف افغانستان افزایش یافته است.
در همین حال سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان،  گفت: «طالبان اکنون بیش از ۲۷ سال است که به کشتار و جنگ و خشونت ادامه داده است و به هدف خود یعنی کسب قدرت نرسیده و بعد از این هم هرگز از این طریق به هدف نخواهد نرسید. نه افغانستان امروز افغانستان دو یا سه دهه پیش است و نه دنیای امروز دنیای سه دهه پیش. امروزه در افغانستان نسل جدیدی به وجود آمده که از متن مکتب و دانشگاه و تکنولوژی برخاسته و می‌داند که از حقوق و آزادی‌های خود چگونه دفاع کند».

 
برچسب ها: افغانستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *