به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۰:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب : ۲۶۴۵۸۰

نوشیدنی‌های گازدار را به این دلایل نباید بخورید

نوشیدنی‌های گازدار را به این دلایل نباید بخورید
گروه علمی: دانشمندان آمریکایی از دانشگاه‌های جورجیا و کالیفرنیای جنوبی یکسری آزمایشات را انجام دادند و پیامدهای غیرمنتظره مصرف نوشیدنی‌های شیرین قندی از جمله نوشابه را کشف کردند. بر اساس تحقیق منتشرشده در ScienceDaily، نوشیدنی‌های قندی حافظه و توانایی یادگیری را در کودکان مختل می‌کنند.
در طی این مطالعه متخصصان متوجه شدند موش‌هایی که در سن کم، آب گازدار شیرین و نوشابه به آنها داده می‌شود بیشتر دچار مشکلات حافظه هستند. به دلیل مصرف نوشیدنی‌های شیرین مثل نوشابه در موش‌ها، ترکیب باکتری‌های روده تغییر می‌کند که بر عملکرد مغز تأثیر منفی می‌گذارد.دانشمندان قصد دارند تعدادی آزمایش انجام دهند و دریابند که آیا می‌توان با کمک سبک زندگی سالم از اثرات منفی مصرف نوشیدنی‌های شیرین در کودکی رها یافت.پیش از این در ژورنال کالج قلب و عروق آمریکا نتایج کار علمی اعلام شده بود که نوشیدنی‌هایی با شیرین‌کننده‌های مصنوعی محبوب به طور بالقوه خطرناک بوده و می‌توانند خطر بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهند. این مطالعه مشاهده‌ای شامل ۱۰۴،۷۶۰ داوطلب بود.
برچسب ها: نوشابه سلامت
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *